Mapa animacji w prezentacji – koniec nudnych schematów!

Masz już dosyć podobnych do siebie prezentacji liniowych? Znudziły Cię setki slajdów budowanych na zasadzie kopiuj-wklej? Nie tylko Ciebie! Przedstawiamy zupełnie inne spojrzenie na prezentację treści- rozgałęzioną mapę animacji. Jeszcze do niedawna taki odmienny styl, wyróżniał program do tworzenia prezentacji – Prezi. Obecnie, efekty przy pomocy których uzyskuje się płynny ruch (Morph) i powiększanie obiektów (ZOOM) zostały wprowadzone także do programu Power Point. Dowiedz się, w jaki sposób działają te funkcje, co sprawia, że ich wykorzystanie zyskuje nowych wielbicieli i pozwól przemienić zwykłą prezentację w interaktywną i dynamiczną mapę działań!

Przyjrzyj się z bliska interesującym fragmentom dzięki efektowi ZOOM

Wprowadzenie efektu ZOOM do prezentacji Prezi, a później do prezentacji Power Point odmieniło rynek tworzenia prezentacji multimedialnych. Wielowymiarowe przedstawienie treści oraz grafik jest bardziej interesujące dla współczesnych, wymagających odbiorców.

Efekt ZOOM pozwala na przybliżenie interesującego fragmentu mapy głównej, czyli slajdu zawierającego odpowiednią treść. Akcja jest wykonana w sposób płynny, co wzmacnia dynamikę przekazu.

Funkcja przybliżenia, doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku konieczności objaśnienia skomplikowanego zagadnienia, jak i chęci uatrakcyjnienia formy przekazu. Trzeba jednak pamiętać o złotym środku w jego stosowaniu – nawet najlepszy efekt, jeśli jest nadużywany znudzi adresata.

Bardzo ważny, przy tego rodzaju prezentacjach jest pomysł na scenografię slajdu zbiorczego, w którym znajdą się wszystkie inne slajdy. W tej roli świetnie sprawdzą się wolne, dające poczucie głębi przestrzenie lub mapy myśli.

Dowiedz się więcej o efekcie Zoom w PowerPoint

Wyróżnij ważny element na slajdzie wykorzystując efekt MORPH

Efekt MORPH pozwala na animację płynnych ruchów danego obiektu pomiędzy dwoma slajdami, na których znajdują się jednakowe elementy. Dzięki niemu możliwa jest zmiana właściwości obiektu w czasie, Zmianie mogą ulec między innymi: kolor, kształt, modyfikacja w przestrzeni 3D, położenie i wielkość.

Omawiany efekt znajduje zastosowanie, gdy potrzebne jest wysunięcie obiektu na pierwszy plan i podkreślenie jego znaczenia w prezentowanym zagadnieniu.

Dowiedz się więcej o przejściu Morph w PowerPoint

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w naszym

VIDEO KURSIE
POWERPOINT 2022


Kurs PowerPoint

Nowa era prezentacji – koniec ograniczeń!

Główną różnicą pomiędzy klasycznymi prezentacjami multimedialnymi a ich nowoczesną wersją jest sposób nawigacji pomiędzy poszczególnymi jej elementami. Do wyboru są dwie struktury prezentacji treści: liniowa (linearna) i rozgałęziona (nielinearna). Do tej pory najczęściej wykorzystywany był rozkład liniowy, w którym określona była kolejność prezentowanych informacji – slajd po slajdzie. Wprowadzenie systemu rozgałęzień do prezentacji multimedialnych w Prezi, a także w Power Point spowodowało dowolność kolejności podejmowanych działań. Użytkownik sam decyduje, z którą częścią prezentacji zapozna się w pierwszej kolejności. Dlaczego prezentacje multimedialne o nielinearnej strukturze wciąż zyskują na popularności?

Zalety map animacji w prezentacjach:

  • Przyciski akcji umożliwiają poruszanie się po całej prezentacji multimedialnej, w dowolnej kolejności.
  • Zastosowanie efektów ZOOM I MORPH zwiększa dynamikę akcji i atrakcyjność przekazu.
  • Doskonałe do wyświetlenia na nowoczesnych tablicach interaktywnych.
  • Odmieniony sposób przekazu wzmacnia zainteresowanie odbiorców.

Błyskawiczne zmiany technologiczne i mnogość informacji sprawiają, że walka o uwagę odbiorcy staje się coraz trudniejsza. Dlatego interaktywne podejście do prezentacji treści wciąż zdobywa nowych zwolenników. Przygotowanie nielinearnej prezentacji multimedialnej jest jednak zadaniem bardziej skomplikowanym, niż klasyczny, liniowy pokaz treści. Nie trać cennego czasu na etapy prób i błędów w tworzeniu prezentacji. Pamiętaj, że szansę na zainteresowanie słuchaczy masz tylko jedną! Zaufaj doświadczonej firmie Tworzenie Prezentacji.pl. Przygotujemy dla Ciebie wyjątkową i angażującą słuchaczy prezentację multimedialną.

Przekonaj się, jak ciekawa może być Twoja prezentacja!

Zobacz przykłady naszych prezentacji

Przejdź do portfolio