Czego unikać podczas tworzenia prezentacji multimedialnej


Choć przepisów na idealną prezentację multimedialną jest co najmniej kilka, podczas jej projektowania warto skupiać się nie tylko na elementach, które powinny znaleźć się w poszczególnych slajdach, ale też na tym, czego lepiej unikać. Zastanawiasz się, co to może być? Sprawdź poniższe zestawienie!

Czytaj dalej

Prezentacje naukowe

Prezentacja naukowa – najważniejsze wskazówki, jak ją zaprojektować


Prezentacje multimedialne są chętnie wykorzystywane w środowisku naukowym jako wsparcie publicznych wystąpień. Odpowiednio zaprojektowane pozwalają bowiem w atrakcyjny sposób zaprezentować nawet najbardziej zawiłą tematykę. Jakie cele powinna realizować prezentacja naukowa? Jak ją odpowiednio zaprojektować?

Czytaj dalej

Prezentacja BHP

Prezentacja PowerPoint jako wsparcie w szkoleniu BHP – zalety i wyzwania


Szkolenie z zakresu BHP to istotny element przygotowania pracowników do wykonywania powierzonych im zadań. W jego ramach ekspert musi przekazać słuchaczom wiele istotnych informacji. Co zrobić, aby instruktaż zapadł w pamięć uczestnikom? Stworzyć intrygujący pokaz slajdów. Dlaczego prezentacja multimedialna wykonana w PowerPoint to doskonałe wsparcie w szkoleniu BHP?

Czytaj dalej

Przydatne funkcji PowerPoint

Przydatne funkcje programu PowerPoint, o których możesz nie wiedzieć


PowerPoint to program, który cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród twórców prezentacji multimedialnych. Swoją popularność zawdzięcza między innymi temu, że oferuje szereg funkcji, które pozwalają przekształcić najzwyklejszy pokaz slajdów w interesujące widowisko. Nie każdy jednak użytkownik oprogramowania zdaje sobie sprawę z jego możliwości. Oto przydatne funkcje PowerPointa, o których możesz nie wiedzieć, a które potrafią nieźle namieszać w prezentacji multimedialnej.

Czytaj dalej

Dlaczego warto skorzystać z kursu obsługi Power Pointa online?


Prezentacje multimedialne szturmem podbiły naszą rzeczywistość. Przygotowujemy je do pracy, szkoły, dla klientów i uczestników webinariów. Proste projekty można wykonać praktycznie od ręki i bez doświadczenia. Co jednak jeśli chcesz wycisnąć z PowerPointa więcej i zrobić na odbiorcach dobre wrażenie? Zapisz się na kurs obsługi programu online i zacznij tworzyć prezentacje multimedialne jak profesjonalista. Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Czytaj dalej

Prezentacja - wszechstronne narzędzie

Prezentacja multimedialna jako wszechstronne narzędzie do przekazywania informacji


Prezentacje multimedialne są współcześnie wykorzystywane niemal wszędzie – w szkołach, na uczelniach, podczas konferencji naukowych, na webinariach i spotkaniach biznesowych. Mimo że raz po raz wieszczono ich koniec, tak naprawdę nie ma drugiego tak wszechstronnego narzędzia do przekazywania informacji. Nic więc dziwnego, że pokazy slajdów cieszą się niesłabnącym uznaniem – zarówno wśród prelegentów, jak i odbiorców. Jakie informacje można przekazać za ich pomocą?

Czytaj dalej

Tabela w prezentacji multimedialnej

Jak uatrakcyjnić tabelę w prezentacji multimedialnej?


Tabela to chętnie wykorzystywane narzędzie w prezentacjach multimedialnych. Najczęściej służy do wizualizacji danych liczbowych i łatwego porównywania ich między sobą, ale nie tylko. Można przy jej pomocy przedstawić ofertę czy też wskazać zalety produktu. Choć jej konstruowanie wydaje się intuicyjne, uzyskany efekt często jest daleki od zamierzonego. Dlaczego? Jak uatrakcyjnić tabelę w prezentacji multimedialnej, aby świetnie wyglądała i realizowała swoje cele?

Czytaj dalej

Jak wybierać zdjęcia i grafiki do prezentacji multimedialnej?


Prezentacja multimedialna jest jedną z najchętniej wybieranych form przekazywania treści. Służy za wsparcie dla prelegenta, ale nie tylko. Urozmaica przekaz i sprawia, że omawiana tematyka łatwiej zapada odbiorcom w pamięć. Żeby jednak spełniła swoje zadania, nie może w niej zabraknąć zdjęć i grafik. Jak je wybierać, by zadziałały na korzyść pokazu slajdów?

Czytaj dalej

Animacje w prezentacjach multimedialnych – czy warto? Jak je robić?


Czasy, kiedy na slajdzie wystarczało umieścić tekst i korespondującą z nim grafikę, by zachwycić odbiorców, bezpowrotnie minęły. Dzisiejszą publiczność coraz trudniej zadowolić. Dlatego podczas tworzenia prezentacji multimedialnej warto do maksimum wykorzystać możliwości, jakie daje program PowerPoint. Co można osiągnąć dzięki zastosowaniu animacji? Jakie efekty i kiedy wybrać?

Czytaj dalej