Widok prezentera w PowerPoint


W trakcie pokazu slajdów istnieje możliwość korzystania z widoku prezentera. Zazwyczaj jest on uruchamiany automatycznie w sytuacji gdy podłączymy nasz komputer do dodatkowego ekranu, np. rzutnika lub zewnętrznego telewizora / monitora. Widok prezentera jest wyświetlany na ekranie laptopa i nie jest widoczny na ekranie głównym dla odbiorców prezentacji. Widok ten zawiera dodatkowe informacje ułatwiające prowadzenie prezentacji i jest swego rodzaju ściągawką dla prelegenta.

Czytaj dalej

PowerPoint FAQ

PowerPoint FAQ – najczęściej zadawane pytania


W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania odnośnie programu PowerPoint. Podpowiadamy różne rozwiązania oraz pokazujemy sztuczki i triki przyspieszające pracę nad prezentacją.

Czytaj dalej

Prezentacja video

Prezentacje video – dla kogo? Czy warto?


Prezentacja video z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że obraz jest w stanie przekazać więcej niż tysiąc słów. Kto w szczególności powinien zainteresować się tą formą komunikacji? Czy warto postawić na video prezentacje?

Czytaj dalej

Zdjęcia do prezentacji

Jakie zdjęcia można zamieszczać w prezentacjach multimedialnych?


Trudno wyobrazić sobie prezentację bez zdjęć. Stanowią one bowiem element przykuwający uwagę, a także obrazujący przedstawiające informacje. Użyć możemy ich na dwa różne sposoby – za darmo lub odpłatnie.

Czytaj dalej

Konkurencja w biznesie

Chcesz wygrać z konkurencją? Zaskocz klientów profesjonalną prezentacją multimedialną!


Konkurencja – to słowo przyprawia o dreszcze niemal każdego właściciela firmy. Nieustanna rywalizacja sprawia, że kojarzy się ona wyłącznie negatywnie. To błąd. Jej istnienie powinno motywować do działania. Marketing jest kluczem do sukcesu. Przyjrzyj się strategiom marketingowym innych firm i wyciągnij wnioski. Interaktywne narzędzia pomocnicze, takie jak prezentacje multimedialne są nieodłącznym elementem zarówno strategii marketingowej, wizerunkowej, jak i procesu sprzedaży. Podczas spotkań, wielokrotnie miałeś możliwość obserwacji, co nudzi współuczestników, a co przyciąga ich uwagę. Wykorzystaj to i obróć istnienie konkurencji na swoją korzyść!

Czytaj dalej

Jak zapętlić prezentację

Jak zapętlić prezentację?


Najczęściej przygotowywane prezentacje sterowane są ręcznie przez prelegenta, który dostosowuje tempo pokazu do aktualnych potrzeb. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie prezentacja powinna automatycznie przełączać kolejne slajdy bez ingerencji osób z zewnątrz. Takie zastosowanie spotykamy np. w trakcie targów branżowych, gdzie pokaz odtwarzany jest na ekranie telewizora, jako gotowa, zapętlona animacja.

Z tego artykułu dowiesz się jak zapętlić prezentację i przygotować jej automatyczną wersję.

Czytaj dalej

Przeznaczenie i rodzaje prezentacji


W tym artykule przedstawiono różne rodzaje prezentacji podzielone ze względu na sposób ich dystrybucji i odtwarzania. Te właśnie czynniki są decydujące przy wyborze technologii wykonania prezentacji. Każdy z przedstawionych obszarów charakteryzuje się innymi wymaganiami co do technicznych aspektów prezentacji. Na koniec umieszczono tabelaryczne zestawienie obszarów, technologii i kryteriów podziału prezentacji.

Czytaj dalej

Przewaga programu PowerPoint Zoom vs Prezi


Jeszcze kilka lat temu hasło prezentacji multimedialnej kojarzyło się wyłącznie z popularnym programem PowerPoint. Jednak konkurencja zadbała o to, aby skutecznie przypomnieć o swoim istnieniu. W 2009 roku powstał program Prezi, który chwilowo odciągnął uwagę od potentata prezentacji, oferując użytkownikom niespotykany dotąd układ mapy i efekt powiększenia, czyli Zoom. Microsoft nie pozwolił jednak na długą przerwę w dobrej passie i zniszczenie swojej, ciężko wypracowanej pozycji w świecie programów do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wprowadził on do PowerPoint omawiany efekt. W poniższym artykule przeanalizujemy, dlaczego PowerPoint odzyskał przewagę i nadal jest najpopularniejszym i najchętniej wykorzystywanym programem do przygotowywania prezentacji multimedialnych.

Czytaj dalej

Animacje w Power Point – rodzaje i właściwy dobór efektów


Animacje mogą kojarzyć się niektórym z bajkami animowanymi, inaczej kreskówkami. To wesoła analogia, która znajduje zastosowanie także w przypadku poważnych prezentacji biznesowych. Kto powiedział, że profesjonalizm musi być nudny? W przypadku prezentacji multimedialnych PowerPoint, animacje to efekty, które zwiększają dynamikę, a tym samym ożywiają przekaz. To niezmiernie ważne, ponieważ wiele osób ma tendencję do zalewania słuchaczy suchymi informacjami. Chcesz dowiedzieć się więcej o animacjach, ich rodzajach oraz efektach, które wywołują? Przeczytaj poniższy artykuł!

Czytaj dalej

prezentacje biznesowe

Fenomen multimedialnych prezentacji biznesowych


Multimedialne prezentacje biznesowe są bardzo ważnym aspektem w świecie interesów. O wartości prezentacji świadczy potencjalna nagroda, którą może być uznanie w oczach zespołu lub szefa, a także gratyfikacja finansowa. Często, to od jej powodzenia zależy podpisanie intratnego kontraktu lub wyczekiwany awans. W takiej sytuacji nikt nie chciałby być osobą, której prezentacja będzie oceniona jako przeciętna. Jak to się dzieje, że tak istotne prezentacje od których zależy dalsza kariera nie spełniają oczekiwań i są nudne? W jaki sposób można zagwarantować sukces swojemu wystąpieniu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!.

Czytaj dalej