Oferta firmy w PowerPoint

Oferta firmy w PowerPoint


PowerPoint zazwyczaj kojarzy nam się z narzędziem do przygotowywania prezentacji. W tym artykule postaram się wykazać, że jest to również doskonały program do tworzenia innych dokumentów takich jak foldery reklamowe, ulotki czy broszury. Oferta firmy wykonana w PowerPoint jest łatwa edycji i daje wiele możliwości.

Czytaj dalej

Prezentacje interaktywne

Prezentacje interaktywne w Adobe Animate


Prezentacje multimedialne stanowią nieodłączny element wielu wystąpień. Pozwalają w przejrzysty i przystępny dla publiczności sposób przedstawić najważniejsze dane i informacje. Jak się jednak okazuje, klasyczne pokazy wykonane w Power Point nie zawsze są wystarczające. W takiej sytuacji warto zdecydować się na prezentacje interaktywne w Adobe Animate. Czym się one charakteryzują ? Dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Czytaj dalej

Jak dobrać fonty do prezentacji multimedialnej?


Dobór fontów to jeden z ważniejszych aspektów tworzenia prezentacji multimedialnej. Po typie zastosowanej czcionki (czcionek) poznać można, czy slajdy przygotował profesjonalista czy też osoba niemająca doświadczenia. Jak więc wybrać odpowiedni font do prezentacji multimedialnej? Na jakie czcionki decydują się fachowcy?

Czytaj dalej

Prezentacje multimedialne – automatyczny kreator vs projekt dedykowany


Dobrze przygotowana prezentacja może okazać się na wagę złota. Bez względu na to, czy chcesz sprzedać produkt, zainteresować partnerów handlowych dostępną ofertą czy po prostu przekazać konkretną wiedzę. Co jednak zrobić, by osiągnąć jeden z tych celów?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Pod uwagę trzeba wziąć bowiem tak wiele zmiennych, że trudno wskazać jeden, złoty środek na udany projekt. Czy jednak jest sens sprawdzać, próbować, zmieniać i pracować w pocie czoła, by stworzyć idealną prezentację multimedialną? Może lepiej pójść na skróty i skorzystać z kreatora? Zwłaszcza, że tego typu narzędzi w sieci jest naprawdę sporo. Tą właśnie kwestią zajmiemy się w poniższym wpisie.

Czytaj dalej

Prezentacje w content marketingu

Prezentacje multimedialne w content marketingu


Marketing internetowy prowadzony przez firmę nie powinien ograniczać się do przygotowania strony www i publikacji standardowych, mało atrakcyjnych przekazów reklamowych. Żeby przyniósł on pożądany efekt (związany na przykład z poprawą wizerunku firmy), musi składać się z szeregu działań, skupiających się między innymi na wartościowej treści.

Tym właśnie zajmuje się content marketing, będący zestawem czynności mających na celu publikację przekazów, które okażą się przydatne dla odbiorców. W jaki sposób? Mogą one zawierać mnóstwo ciekawej wiedzy na dany temat, rozwiązywać realne problemy czy też sprawiać czystą frajdę. Jednocześnie taka treść nie może mieć charakteru czysto reklamowego. Chodzi bowiem o to, aby zachęcić odbiorców do interakcji, stawiając tym samym firmę w roli eksperta, któremu warto zaufać.

Czytaj dalej

Jak pracować ze zdjęciami w PowerPoint

Jak edytować zdjęcia w PowerPoint


W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na pytania związane z wykorzystaniem zdjęć w prezentacji PowerPoint. Opiszę na co zwrócić uwagę, jak wybierać zdjęcia, ale przede wszystkim jakie są możliwości obróbki i korekcji zdjęć w PowerPoint.

Czytaj dalej

Błędy przy tworzeniu prezentacji

Najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu prezentacji


Prezentacje multimedialne to idealny sposób na przedstawienie oferty firmy, zreferowanie ważnego tematu, a także zainteresowanie słuchaczy ciekawym zagadnieniem. Swoje funkcje spełnią jednak tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio przygotowane. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Liczne błędy, jakie popełniamy podczas ich tworzenia, mogą całkowicie wypaczyć sens przedstawianych informacji. W wielu przypadkach powodują również, że słuchacze szybko tracą zainteresowanie i myślą o czymś innym.

Czytaj dalej

Prezentacja z lektorem

Prezentacja z lektorem – najważniejsze zalety


Nowoczesne formy przedstawiania informacji wzbudzają wśród odbiorców znacznie większe zainteresowanie niż statyczne obrazy i ściany tekstów. Tworząc prezentację, warto więc skorzystać z wszystkich nowinek, jakie do zaoferowania mają popularne programy, takie jak chociażby PowerPoint.

Czytaj dalej

Widok prezentera w PowerPoint


W trakcie pokazu slajdów istnieje możliwość korzystania z widoku prezentera. Zazwyczaj jest on uruchamiany automatycznie w sytuacji gdy podłączymy nasz komputer do dodatkowego ekranu, np. rzutnika lub zewnętrznego telewizora / monitora. Widok prezentera jest wyświetlany na ekranie laptopa i nie jest widoczny na ekranie głównym dla odbiorców prezentacji. Widok ten zawiera dodatkowe informacje ułatwiające prowadzenie prezentacji i jest swego rodzaju ściągawką dla prelegenta.

Czytaj dalej

PowerPoint FAQ

PowerPoint FAQ – najczęściej zadawane pytania


W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania odnośnie programu PowerPoint. Podpowiadamy różne rozwiązania oraz pokazujemy sztuczki i triki przyspieszające pracę nad prezentacją.

Czytaj dalej