Triki w PowerPoint

Przydatne triki w programie PowerPoint


Program PowerPoint to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia prezentacji multimedialnych. Jednak swoimi funkcjami może zaskoczyć nawet największych wyjadaczy. Oto przydatne triki w Power Poincie, które wyniosą Twoje slajdy na wyższy poziom.

Czytaj dalej

Video w prezentacji PowerPoint


Prezentacja PowerPoint zawierająca tylko tekst jest nudna i trudna do przyswojenia, dlatego treści należy uprosić i zobrazować je właściwym zdjęciem lub ilustracją. Jeżeli dodatkowo wprowadzimy ruch w postaci animacji – wjazdu lub pojawiania się elementów na slajdzie, prezentacja stanie się bardziej atrakcyjna dla odbiorcy. Czy możemy zrobić coś jeszcze by naszą prezentację wynieść na wyższy poziom?

Tak!!! Wystarczy zdjęcia zastąpić ich ruchomą wersją, czyli klipami video. To filmy video są najbardziej atrakcyjne dla naszego oka, a odpowiednie ich zastosowanie w prezentacji PowerPoint przyniesie spektakularne efekty.

Czytaj dalej

Prezentacja dla inwestora

Udana prezentacja dla inwestora – o czym pamiętać?


Prezentacja dla inwestora (z ang. Pitch Deck) to szczególny typ prezentacji multimedialnej. Jej celem jest przekonanie odbiorcy do finansowego wsparcia przedstawianego przedsięwzięcia. Dlatego musi zostać zaprojektowana z najwyższą starannością. Jak sprawić, by prezentacja dla inwestora była udana? O czym pamiętać przy jej projektowaniu?

Czytaj dalej

Funkcje prezentacji multimedialnej

Jakie funkcje spełnia prezentacja multimedialna?


Chociaż wydawać by się mogło, że prezentacja multimedialna jedynie uzupełnia wystąpienie prelegenta, pełni wiele istotnych funkcji. Warto o nich pamiętać przy projektowaniu pokazu. Wówczas przyniesie on wymierne rezultaty. O jakich funkcjach i efektach mowa?

Czytaj dalej

Prezentacje szkoleniowe

Nowoczesne prezentacje multimedialne dla branży szkoleniowej


Obecnie prezentacje multimedialne stanowią podstawę wystąpień na różnego rodzaju szkoleniach. Żeby angażowały uczestników i zapadały w pamięć, należy je odpowiednio zaprojektować. O czym warto pamiętać podczas tworzenia prezentacji multimedialnej na potrzeby szkolenia? Dlaczego zadanie to warto powierzyć specjalistom?

Czytaj dalej

Oferta firmy w PowerPoint

Oferta firmy w PowerPoint


PowerPoint zazwyczaj kojarzy nam się z narzędziem do przygotowywania prezentacji. W tym artykule postaram się wykazać, że jest to również doskonały program do tworzenia innych dokumentów takich jak foldery reklamowe, ulotki czy broszury. Oferta firmy wykonana w PowerPoint jest łatwa edycji i daje wiele możliwości.

Czytaj dalej

Prezentacje interaktywne

Prezentacje interaktywne w Adobe Animate


Prezentacje multimedialne stanowią nieodłączny element wielu wystąpień. Pozwalają w przejrzysty i przystępny dla publiczności sposób przedstawić najważniejsze dane i informacje. Jak się jednak okazuje, klasyczne pokazy wykonane w Power Point nie zawsze są wystarczające. W takiej sytuacji warto zdecydować się na prezentacje interaktywne w Adobe Animate. Czym się one charakteryzują ? Dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Czytaj dalej

Jak dobrać fonty do prezentacji multimedialnej?


Dobór fontów to jeden z ważniejszych aspektów tworzenia prezentacji multimedialnej. Po typie zastosowanej czcionki (czcionek) poznać można, czy slajdy przygotował profesjonalista czy też osoba niemająca doświadczenia. Jak więc wybrać odpowiedni font do prezentacji multimedialnej? Na jakie czcionki decydują się fachowcy?

Czytaj dalej

Prezentacje multimedialne – automatyczny kreator vs projekt dedykowany


Dobrze przygotowana prezentacja może okazać się na wagę złota. Bez względu na to, czy chcesz sprzedać produkt, zainteresować partnerów handlowych dostępną ofertą czy po prostu przekazać konkretną wiedzę. Co jednak zrobić, by osiągnąć jeden z tych celów?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Pod uwagę trzeba wziąć bowiem tak wiele zmiennych, że trudno wskazać jeden, złoty środek na udany projekt. Czy jednak jest sens sprawdzać, próbować, zmieniać i pracować w pocie czoła, by stworzyć idealną prezentację multimedialną? Może lepiej pójść na skróty i skorzystać z kreatora? Zwłaszcza, że tego typu narzędzi w sieci jest naprawdę sporo. Tą właśnie kwestią zajmiemy się w poniższym wpisie.

Czytaj dalej

Prezentacje w content marketingu

Prezentacje multimedialne w content marketingu


Marketing internetowy prowadzony przez firmę nie powinien ograniczać się do przygotowania strony www i publikacji standardowych, mało atrakcyjnych przekazów reklamowych. Żeby przyniósł on pożądany efekt (związany na przykład z poprawą wizerunku firmy), musi składać się z szeregu działań, skupiających się między innymi na wartościowej treści.

Tym właśnie zajmuje się content marketing, będący zestawem czynności mających na celu publikację przekazów, które okażą się przydatne dla odbiorców. W jaki sposób? Mogą one zawierać mnóstwo ciekawej wiedzy na dany temat, rozwiązywać realne problemy czy też sprawiać czystą frajdę. Jednocześnie taka treść nie może mieć charakteru czysto reklamowego. Chodzi bowiem o to, aby zachęcić odbiorców do interakcji, stawiając tym samym firmę w roli eksperta, któremu warto zaufać.

Czytaj dalej