backgroundPrezentacjaFirmy 01

PREZENTACJA FIRMY

Czym jest prezentacja firmy?

W dobrze funkcjonującym przedsiębiorstwie kontakty i spotkania biznesowe są codziennością. Najczęściej wykorzystywanym narzędziem jest prezentacja firmy lub jej odmiany: prezentacja biznesowa, handlowa, sprzedażowa. Wszystkie one opowiadają o historii i działalności przedsiębiorstwa. Prezentacje mają istotny wpływ, na decyzję potencjalnego klienta o podjęciu współpracy z twoją firmą. Warto więc przygotować profesjonalną prezentację i zyskać przewagę nad konkurencją.

Mając na uwadze przeznaczenie prezentacji, należy rozróżnić dwie formy i dwa różne podejścia do prezentacji firmowej. Pierwszy przypadek to ten w, którym nie możemy się spotkać z kontrahentem i wysyłamy mu prezentację do samodzielnego obejrzenia, natomiast drugi to sytuacja w której prezentacja jest wykorzystywana w trakcie bezpośrednio spotkania i jest narzędziem wspierającym nasze wystąpienie czy rozmowę.

Nie masz czasu samodzielnie opracować prezentacji?
Zamów ją u profesjonalistów!

Zapytaj o wycenę

Prezentacja firmy wysyłana do partnera biznesowego

Przedsiębiorcy cenią swój czas i nie zawsze mogą się spotkać ze wszystkimi potencjalnymi dostawcami. Bardzo często zanim jeszcze dojdzie do pierwszego spotkania proszą o przesłanie prezentacji firmowej, by wstępnie zapoznać się z ofertą, a następnie zaprosić kilka firm na spotkanie. Trzeba być przygotowanym na taką sytuację. Prezentację najczęściej musimy wysłać drogą mailową, możemy umieścić ją w załączniku do wiadomości lub przesłać tylko link do obejrzenia prezentacji on-line.

Przesłanie prezentacji w załączniku, będzie wymagało od odbiorcy posiadania odpowiedniego oprogramowania, np. PowerPoint lub Acrobat Reader jeśli prześlemy prezentację w PDF. Musimy pamiętać, by załącznik nie miał więcej niż 10Mb, bo wówczas serwery pocztowe mogą zablokować taką wiadomość. Tak przesłana prezentacja będzie wymagała od odbiorcy ręcznego przełączania kolejnych slajdów.

Przesłanie łącza do prezentacji w wersji on-line, niesie za sobą kilka korzyści. Wiadomość jest lekka i nie będzie problemu z jej dostarczeniem. Możemy w przygotowanym linku umieścić parametr, dzięki któremu dowiemy się czy odbiorca obejrzał prezentację. Ponadto użytkownik nie musi mieć żadnego dodatkowego oprogramowania, wystarczy przeglądarka internetowa, a ponieważ prezentacja taka jest zazwyczaj w formie automatycznej animacji, użytkownik nie musi samodzielne przełączać slajdów. Często do takiej prezentacji możemy dodać komentarz lektora i w ten sposób wzbogacić przekaz i ułatwić odbiór prezentowanych treści.

Prezentacja wysyłana mailem zazwyczaj jest bardziej szczegółowa i zawiera więcej treści na slajdach niż prezentacja na spotkania bezpośrednie, bo nie mamy możliwości dopowiedzenia treści od siebie, a wszystko musi być zawarte na slajdzie lub w podkładzie lektorskim.

Prezentacja firmowa na spotkanie biznesowe

Ten rodzaj prezentacji ma nieco inne wymagania niż prezentacja wysyłana drogą mailową. W trakcie bezpośredniego spotkania, to przedstawiciel firmy prowadzi główną opowieść, a prezentacja firmy jest tylko materiałem wspierającym jego wystąpienie. W tym przypadku na slajdach powinny znaleźć się główne myśli i hasła wraz z ich odpowiednią wizualizacją. Wskazane jest aby taka prezentacja była wykonana w technologii umożliwiającej samodzielną aktualizację, wówczas szybko można ją dostosować do potrzeb konkretnego spotkania. Idealnie sprawdza się tu prezentacja PowerPoint. Przygotowując tą formę prezentacji firmowej należy zwrócić szczególną uwagę na wytyczne i dobre praktyki projektowania slajdów, a więc:

 1. Jedna myśl / wiadomość / przekaz na jednym slajdzie
 2. Na slajdzie umieszczamy tylko główne hasła, a nie całe zdania i opisy
 3. Rozmiar nagłówków powinien być mniejszy niż właściwej treści na slajdzie
 4. Tło slajdu powinno być ciemne, by nie odwracać uwagi od osoby prowadzącej. To na prowadzącym ma być skupiona uwaga oglądających.
 5. Na slajdzie powinno znaleźć się maksymalnie 6 elementów

Co oferujemy ?

Opracowanie scenariusza

Prześlij nam materiały o swojej firmie, a my wybierzemy najistotniejsze treści i opracujemy gotowy scenariusz prezentacji.

Opracowanie graficzne

Nietuzinkowa szata graficzna jest bardzo ważna. Przygotujemy grafikę zgodną z przeznaczeniem prezentacji.

Sprawdzone rozwiązania

W zależności od potrzeb, prezentację otrzymasz w formie umożliwiającej sprawne i szybkie posługiwanie się tym narzędziem.

Personalizacja prezentacji

Dodatkowym atutem prezentacji firmowej będzie jej indywidualna personalizacja dla wybranego kontrahenta np. przez dodanie jego logotypu. Może to być logo na slajdzie tytułowym, np.: prezentacja przygotowana dla: [logo]. Jeżeli dodatkowo na kolejnych slajdach znajdą się wizualizacje produktów z umieszczonym już logo kontrahenta to będzie to lepiej postrzegane przez odbiorcę. Wówczas odniesie on wrażenie, że rzeczywiście prezentacja była przygotowana specjalnie dla niego, a to z pewnością będzie docenione i będzie dodatkowym atutem w późniejszych rozmowach.

Zawartość prezentacji firmowej – przykładowy scenariusz

 1. Krótko o historii firmy
 2. Czym się zajmuje firma w jakiej branży działa, w czym się specjalizuje
 3. Przedstawienie oferty, produktów, usług
 4. Pokazanie osiągnięć: dyplomy, certyfikaty, wyróżnienia, nagrody
 5. Plany i rozwój na przyszłość
 6. Podziękowanie i dane kontaktowe

Cała prezentacja nie powinna mieć więcej niż 15-20 slajdów.

Jak działamy?

 • Krok 1

  Wyślij do nas informacje, o swojej firmie, a my przedstawimy
  ci wycenę odpowiedniego rozwiązania.

 • Krok 2

  Po akceptacji kosztów, przygotujemy
  scenariusz i projekt graficzny do twojej akceptacji.

  Krok 2

 • Krok 3

  Po akceptacji projektu, przygotujemy
  prezentację i dostarczymy ci ją w wybranym formacie.

 • Krok 4

  Otrzymasz materiał, który wzmocni twoją pozycję na rynku.

  Krok 4

Zobacz przykłady prezentacji firmowych

Prezentacja firmy Euroholding

Prezentacja firmy Flotman

Prezentacja firmowa GBPBP

Więcej naszych realizacji

Przejdź do portfolio