Co zrobić, żeby prezentacja multimedialna była bardziej profesjonalna?


Przed Tobą ważne wystąpienie. Chcesz dobrze przygotować się do niego, jednak nie wiesz, jak zaprojektować prezentację multimedialną, aby wyglądała bardziej profesjonalnie. Mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym stworzysz fachowy pokaz slajdów.

Czytaj dalej

PowerPoint to nie tylko prezentacje! Najciekawsze możliwości programu


Słowo „PowerPoint” budzi u większości osób jednoznaczne skojarzenie – prezentacja multimedialna. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu flagowy program firmy Microsoft to jedno z najchętniej wykorzystywanych narzędzi do tworzenia pokazów slajdów. Wbrew jednak pozorom jego możliwości nie kończą się wyłącznie na tym. Do czego jeszcze może posłużyć oprogramowanie?

Czytaj dalej

Metody tworzenia prezentacji

Najciekawsze metody tworzenia prezentacji multimedialnych


Tworzenie prezentacji multimedialnych to wymagające zadanie. Jak się jednak okazuje, można je realizować na wiele sposobów. Które z nich są najciekawsze? Jakie metody i kiedy wybrać, by cieszyć się znakomitymi efektami prac?

Czytaj dalej

Edycja kształtów w PowerPoint

Edycja kształtów w PowerPoint


PowerPoint umożliwia wstawianie na slajd podstawowych kształtów geometrycznych takich jak: koło, kwadrat, romb i inne. Elementy te mogą być wykorzystywane do tworzenia schematów blokowych, ilustracji czy szaty graficznej prezentacji. Znajomość narzędzi do edycji i modyfikowania kształtów w PowerPoint, znacznie przyspiesza i ułatwia pracę przy tworzeniu slajdów. W tym artykule po kolei omówimy kluczowe opcje wstawiania, edycji i łączenia kryształów.

Czytaj dalej

Zasada 10/20/30 w prezentacjach multimedialnych – jak ją wykorzystać?


Trudno wskazać jeden, złoty środek na stworzenie idealnej prezentacji multimedialnej. Nie oznacza to jednak, że nie warto szukać inspiracji oraz przydatnych wskazówek, które pomogą rozwiązać największe problemy. Zapewniają je między innymi różnego rodzaju koncepcje, stworzone przez profesjonalistów. Jedną z nich jest zasada 10/20/30.

Czytaj dalej

Profesjonalne prezentacja w tydzień

Jak nauczyć się tworzyć profesjonalne prezentacje w tydzień?


Prezentacja multimedialna stanowi świetne wsparcie dla prelegenta, o ile zostanie prawidłowo wykonana. O tym, jak to zrobić, napisano już wiele poradników. Nie zawsze jednak w pełni wyczerpują one problematykę. Tworzenia prezentacji multimedialnych da się jednak nauczyć, nawet w tydzień, wystarczy dobrze przygotowane szkolenie czy kurs z obsługi programu PowerPoint.

Czytaj dalej

Quiz w PowerPoint

Jak przygotować quiz lub test w PowerPoint?


Wygłaszając prelekcję dobrym sposobem na utrzymanie skupienia odbiorców jest przygotowanie elementu typu quiz lub test w PowerPoint. Takie rozwiązanie może być zastosowane zarówno na końcu wykładu jak i w trakcie jego trwania. Jest to szczególnie dobry pomysł, gdy mamy do przekazania dużo materiału i zależy nam na pobudzeniu odbiorców oraz zwiększeniu przygasającej już uwagi. W tym artykule przedstawię różne możliwości tworzenia quizów i testów w PowerPoint.

Czytaj dalej

Jak zadbać o porządek w prezentacji multimedialnej?


Porządek w prezentacji multimedialnej to jeden z tych elementów, który przesądza o jej odbiorze. Jego brak najczęściej wprowadza chaos informacyjny i wizualny, który męczy mózg. W efekcie odbiorcy szybko tracą zainteresowanie omawianym zagadnieniem. Żeby tego uniknąć, należy zadbać o porządek w prezentacji multimedialnej? Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Prezentacje - porady dla początkujących

Prezentacje multimedialne – 5 porad dla początkujących


W czasach gdy prezentacje multimedialne są praktycznie nieodłącznym elementem każdego wystąpienia, trudno wyróżnić się z własnym pokazem. To spory problem zwłaszcza dla początkujących projektantów, którzy nie znają wszystkich możliwości programu PowerPoint. Nie oznacza to jednak, że nie mogą oni przygotować atrakcyjnej prezentacji multimedialnej. Przedstawiamy 5 porad dla początkujących, dzięki którym pokaz slajdów nabierze rumieńców!

Czytaj dalej

Slidedocs dla biznesu – dlaczego warto z nich korzystać?


W amerykańskim środowisku korporacyjnym program PowerPoint już dawno przestał być wykorzystywany jedynie do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wiele firm zaczęło go stosować do projektowania atrakcyjnych graficznie dokumentów nadających się do wydruku. Tak narodziła się idea slidedocs-ów. Co to takiego? Dlaczego warto korzystać z nich w biznesie?

Czytaj dalej