Quiz w PowerPoint

Jak przygotować quiz lub test w PowerPoint?


Wygłaszając prelekcję dobrym sposobem na utrzymanie skupienia odbiorców jest przygotowanie elementu typu quiz lub test w PowerPoint. Takie rozwiązanie może być zastosowane zarówno na końcu wykładu jak i w trakcie jego trwania. Jest to szczególnie dobry pomysł, gdy mamy do przekazania dużo materiału i zależy nam na pobudzeniu odbiorców oraz zwiększeniu przygasającej już uwagi. W tym artykule przedstawię różne możliwości tworzenia quizów i testów w PowerPoint.

Czytaj dalej

Jak zadbać o porządek w prezentacji multimedialnej?


Porządek w prezentacji multimedialnej to jeden z tych elementów, który przesądza o jej odbiorze. Jego brak najczęściej wprowadza chaos informacyjny i wizualny, który męczy mózg. W efekcie odbiorcy szybko tracą zainteresowanie omawianym zagadnieniem. Żeby tego uniknąć, należy zadbać o porządek w prezentacji multimedialnej? Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Prezentacje - porady dla początkujących

Prezentacje multimedialne – 5 porad dla początkujących


W czasach gdy prezentacje multimedialne są praktycznie nieodłącznym elementem każdego wystąpienia, trudno wyróżnić się z własnym pokazem. To spory problem zwłaszcza dla początkujących projektantów, którzy nie znają wszystkich możliwości programu PowerPoint. Nie oznacza to jednak, że nie mogą oni przygotować atrakcyjnej prezentacji multimedialnej. Przedstawiamy 5 porad dla początkujących, dzięki którym pokaz slajdów nabierze rumieńców!

Czytaj dalej

Slidedocs dla biznesu – dlaczego warto z nich korzystać?


W amerykańskim środowisku korporacyjnym program PowerPoint już dawno przestał być wykorzystywany jedynie do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wiele firm zaczęło go stosować do projektowania atrakcyjnych graficznie dokumentów nadających się do wydruku. Tak narodziła się idea slidedocs-ów. Co to takiego? Dlaczego warto korzystać z nich w biznesie?

Czytaj dalej

SlideDocs

Co to są SlideDocs? Na czym polegają?


Choć prezentacje multimedialne uznaje się za jedne z najskuteczniejszych narzędzi do komunikacji perswazyjnej, mają swoje ograniczenia. Niewielka ilość miejsca na slajdach sprawia, że nie zawsze da się przekazać na nich wszystko to, co ważne. Remedium na to stanowią SlideDocs. Co to takiego? Czym się wyróżniają? Jakie są najważniejsze zasady ich tworzenia?

Czytaj dalej

Prezentacja multimedialna online

Prezentacja multimedialna online – jak zrobić dobre wrażenie przez internet?


Upowszechnienie się pracy zdalnej sprawiło, że coraz więcej wystąpień z prezentacjami multimedialnymi w tle odbywa się przez internet. Stanowi to spore wyzwanie dla osób, które przywykły do dotychczasowej rzeczywistości i prelekcji w pomieszczeniach wypełnionych publicznością. Jak zatem przygotować prezentację multimedialną online i zrobić dobre wrażenie przez internet?

Czytaj dalej

Skróty klawiaturowe w PowerPoint

Skróty klawiaturowe w PowerPoint – przyspiesz swoją pracę!


Jeżeli tworzysz prezentacje w PowerPoint i chcesz przyspieszyć swoją pracę, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Ja miesięcznie wykonuję dziesiątki slajdów, a stosowane przez mnie skróty klawiaturowe w PowerPoint, pozwoliły mi przyspieszyć ten proces i zoptymalizować czas tworzenia prezentacji.

Czytaj dalej

Jak umieścić prezentację na stronie www


W tym artykule opiszę kilka najpopularniejszych sposobów by umieścić prezentację PowerPoint na stronie www. Omówimy osadzenie prezentacji interaktywnej, w której użytkownik samodzielnie przełącza slajdy, w formie automatycznego filmu, oraz statyczne wersje w PDF i galerii zdjęć. Każda z przedstawionych metod ma swoje zalety i wady, zapoznaj się z nimi i sam zdecyduj, która jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Zaczynamy!

Czytaj dalej

Triki w PowerPoint

Przydatne triki w programie PowerPoint


Program PowerPoint to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia prezentacji multimedialnych. Jednak swoimi funkcjami może zaskoczyć nawet największych wyjadaczy. Oto przydatne triki w Power Poincie, które wyniosą Twoje slajdy na wyższy poziom.

Czytaj dalej

Video w prezentacji PowerPoint


Prezentacja PowerPoint zawierająca tylko tekst jest nudna i trudna do przyswojenia, dlatego treści należy uprosić i zobrazować je właściwym zdjęciem lub ilustracją. Jeżeli dodatkowo wprowadzimy ruch w postaci animacji – wjazdu lub pojawiania się elementów na slajdzie, prezentacja stanie się bardziej atrakcyjna dla odbiorcy. Czy możemy zrobić coś jeszcze by naszą prezentację wynieść na wyższy poziom?

Tak!!! Wystarczy zdjęcia zastąpić ich ruchomą wersją, czyli klipami video. To filmy video są najbardziej atrakcyjne dla naszego oka, a odpowiednie ich zastosowanie w prezentacji PowerPoint przyniesie spektakularne efekty.

Czytaj dalej