tworzenie-prezentacji-multimedialnych

Jak nauczyć się tworzyć profesjonalne prezentacje w tydzień?

Prezentacja multimedialna stanowi świetne wsparcie dla prelegenta, o ile zostanie prawidłowo wykonana. O tym, jak to zrobić, napisano już wiele poradników. Nie zawsze jednak w pełni wyczerpują one problematykę. Tworzenia prezentacji multimedialnych da się jednak nauczyć, nawet w tydzień. Udowadnia to nasz kurs. Dlaczego profesjonalne szkolenie

Czytaj dalej
Usuwanie tła z obrazka

Usuwanie tła z obrazka w PowerPoint


Tworząc prezentację w PowerPoint powinniśmy zadbać o właściwą estetykę i wygląd slajdów. To co znacząco wpływa na jakość prezentacji to wstawiane zdjęcia. Aby zdjęcia wyglądały profesjonalnie, powinniśmy usunąć z nich niepotrzebne i rozpraszające elementy tła. W tym artykule pokażę wam dwie metody na usuwanie tła z obrazka.

Czytaj dalej

Quiz w PowerPoint

Jak przygotować quiz lub test w PowerPoint?


Wygłaszając prelekcję dobrym sposobem na utrzymanie skupienia odbiorców jest przygotowanie elementu typu quiz lub test w PowerPoint. Takie rozwiązanie może być zastosowane zarówno na końcu wykładu jak i w trakcie jego trwania. Jest to szczególnie dobry pomysł, gdy mamy do przekazania dużo materiału i zależy nam na pobudzeniu odbiorców oraz zwiększeniu przygasającej już uwagi. W tym artykule przedstawię różne możliwości tworzenia quizów i testów w PowerPoint.

Czytaj dalej

Jak zadbać o porządek w prezentacji multimedialnej?


Porządek w prezentacji multimedialnej to jeden z tych elementów, który przesądza o jej odbiorze. Jego brak najczęściej wprowadza chaos informacyjny i wizualny, który męczy mózg. W efekcie odbiorcy szybko tracą zainteresowanie omawianym zagadnieniem. Żeby tego uniknąć, należy zadbać o porządek w prezentacji multimedialnej? Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Prezentacje - porady dla początkujących

Prezentacje multimedialne – 5 porad dla początkujących


W czasach gdy prezentacje multimedialne są praktycznie nieodłącznym elementem każdego wystąpienia, trudno wyróżnić się z własnym pokazem. To spory problem zwłaszcza dla początkujących projektantów, którzy nie znają wszystkich możliwości programu PowerPoint. Nie oznacza to jednak, że nie mogą oni przygotować atrakcyjnej prezentacji multimedialnej. Przedstawiamy 5 porad dla początkujących, dzięki którym pokaz slajdów nabierze rumieńców!

Czytaj dalej

Slidedocs dla biznesu – dlaczego warto z nich korzystać?


W amerykańskim środowisku korporacyjnym program PowerPoint już dawno przestał być wykorzystywany jedynie do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wiele firm zaczęło go stosować do projektowania atrakcyjnych graficznie dokumentów nadających się do wydruku. Tak narodziła się idea slidedocs-ów. Co to takiego? Dlaczego warto korzystać z nich w biznesie?

Czytaj dalej

SlideDocs

Co to są SlideDocs? Na czym polegają?


Choć prezentacje multimedialne uznaje się za jedne z najskuteczniejszych narzędzi do komunikacji perswazyjnej, mają swoje ograniczenia. Niewielka ilość miejsca na slajdach sprawia, że nie zawsze da się przekazać na nich wszystko to, co ważne. Remedium na to stanowią SlideDocs. Co to takiego? Czym się wyróżniają? Jakie są najważniejsze zasady ich tworzenia?

Czytaj dalej

Prezentacja multimedialna online

Prezentacja multimedialna online – jak zrobić dobre wrażenie przez internet?


Upowszechnienie się pracy zdalnej sprawiło, że coraz więcej wystąpień z prezentacjami multimedialnymi w tle odbywa się przez internet. Stanowi to spore wyzwanie dla osób, które przywykły do dotychczasowej rzeczywistości i prelekcji w pomieszczeniach wypełnionych publicznością. Jak zatem przygotować prezentację multimedialną online i zrobić dobre wrażenie przez internet?

Czytaj dalej

Skróty klawiaturowe w PowerPoint

Skróty klawiaturowe w PowerPoint – przyspiesz swoją pracę!


Jeżeli tworzysz prezentacje w PowerPoint i chcesz przyspieszyć swoją pracę, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Ja miesięcznie wykonuję dziesiątki slajdów, a stosowane przez mnie skróty klawiaturowe w PowerPoint, pozwoliły mi przyspieszyć ten proces i zoptymalizować czas tworzenia prezentacji.

Czytaj dalej

Profesjonalna prezentacja – najważniejsze zalety


Prezentacje multimedialne na tyle wrosły w rzeczywistość, że wielu osobom wydaje się, że w ich zaprojektowaniu nie ma nic trudnego. To prawda, o ile nie zależy Ci na efektach. Jeśli natomiast chcesz, aby pokaz realizował określone cele, musisz poświęcić mu sporo czasu. Na szczęście istnieje prostsza droga. Możesz zlecić wykonanie prezentacji multimedialnej zewnętrznej firmie. Jakie zalety ma profesjonalna prezentacja multimedialna?

Czytaj dalej