Jak wybierać zdjęcia i grafiki do prezentacji multimedialnej?


Prezentacja multimedialna jest jedną z najchętniej wybieranych form przekazywania treści. Służy za wsparcie dla prelegenta, ale nie tylko. Urozmaica przekaz i sprawia, że omawiana tematyka łatwiej zapada odbiorcom w pamięć. Żeby jednak spełniła swoje zadania, nie może w niej zabraknąć zdjęć i grafik. Jak je wybierać, by zadziałały na korzyść pokazu slajdów?

Czytaj dalej

Animacje w prezentacjach multimedialnych – czy warto? Jak je robić?


Czasy, kiedy na slajdzie wystarczało umieścić tekst i korespondującą z nim grafikę, by zachwycić odbiorców, bezpowrotnie minęły. Dzisiejszą publiczność coraz trudniej zadowolić. Dlatego podczas tworzenia prezentacji multimedialnej warto do maksimum wykorzystać możliwości, jakie daje program PowerPoint. Co można osiągnąć dzięki zastosowaniu animacji? Jakie efekty i kiedy wybrać?

Czytaj dalej

Szkolenie z prezentacji PowerPoint

Kto może skorzystać ze szkolenia z tworzenia prezentacji multimedialnych?


Tworzenie prezentacji multimedialnych to sztuka, która wymaga nie tylko kreatywności i poczucia estetyki, ale również umiejętności. Te ostanie można z powodzeniem nabyć na szkoleniu. Profesjonalnie opracowany kurs nie tylko zapozna Cię z najważniejszymi funkcjonalnościami programu PowerPoint, ale również przedstawi dobre praktyki z zakresu projektowania graficznego. Do kogo nasze szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnej jest adresowane? Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Czytaj dalej

Zmiana czcionki w PowerPoint

Szybka zmiana czcionki w PowerPoint


Jak kilkoma kliknięciami ujednolicić czcionki w całej prezentacji, tak by wyglądała estetycznie i profesjonalnie? Co zrobić gdy użyte w PowerPoint czcionki generują błędy i nie można edytować lub zapisać prezentacji? W tym artykule przedstawię szybką zmianę czcionek w PowerPoint, która rozwiązuje problem z zapisem pliku.

Czytaj dalej

Prezentacja Pecha Kucha

Co to jest prezentacja Pecha Kucha?


W tym artykule omówimy szczególny rodzaj prezentacji, którym jest prezentacja Pecha Kucha. Przedstawimy główne cechy i założenia tego rozwiązania oraz sytuacje, w których warto korzystać z tej prezentacji.

Czytaj dalej

Co zrobić, żeby prezentacja multimedialna była bardziej profesjonalna?


Przed Tobą ważne wystąpienie. Chcesz dobrze przygotować się do niego, jednak nie wiesz, jak zaprojektować prezentację multimedialną, aby wyglądała bardziej profesjonalnie. Mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym stworzysz fachowy pokaz slajdów.

Czytaj dalej

PowerPoint to nie tylko prezentacje! Najciekawsze możliwości programu


Słowo „PowerPoint” budzi u większości osób jednoznaczne skojarzenie – prezentacja multimedialna. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu flagowy program firmy Microsoft to jedno z najchętniej wykorzystywanych narzędzi do tworzenia pokazów slajdów. Wbrew jednak pozorom jego możliwości nie kończą się wyłącznie na tym. Do czego jeszcze może posłużyć oprogramowanie?

Czytaj dalej

Czego możesz nauczyć się na szkoleniu z tworzenia prezentacji multimedialnych?


Projektowania prezentacji multimedialnych można się z powodzeniem nauczyć. Żeby efekty prac zachwycały, wiedzę, umiejętności i inspirację warto czerpać od najlepszych. Jednym z najlepszych źródeł użytecznego know-how jest profesjonalne szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnych. Czego można się na nim nauczyć? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu?

Czytaj dalej

Metody tworzenia prezentacji

Najciekawsze metody tworzenia prezentacji multimedialnych


Tworzenie prezentacji multimedialnych to wymagające zadanie. Jak się jednak okazuje, można je realizować na wiele sposobów. Które z nich są najciekawsze? Jakie metody i kiedy wybrać, by cieszyć się znakomitymi efektami prac?

Czytaj dalej

Edycja kształtów w PowerPoint

Edycja kształtów w PowerPoint


PowerPoint umożliwia wstawianie na slajd podstawowych kształtów geometrycznych takich jak: koło, kwadrat, romb i inne. Elementy te mogą być wykorzystywane do tworzenia schematów blokowych, ilustracji czy szaty graficznej prezentacji. Znajomość narzędzi do edycji i modyfikowania kształtów w PowerPoint, znacznie przyspiesza i ułatwia pracę przy tworzeniu slajdów. W tym artykule po kolei omówimy kluczowe opcje wstawiania, edycji i łączenia kryształów.

Czytaj dalej