Przeznaczenie i rodzaje prezentacji


W tym artykule przedstawiono różne rodzaje prezentacji podzielone ze względu na sposób ich dystrybucji i odtwarzania. Te właśnie czynniki są decydujące przy wyborze technologii wykonania prezentacji. Każdy z przedstawionych obszarów charakteryzuje się innymi wymaganiami co do technicznych aspektów prezentacji. Na koniec umieszczono tabelaryczne zestawienie obszarów, technologii i kryteriów podziału prezentacji.

Czytaj dalej

Przewaga programu PowerPoint Zoom vs Prezi


Jeszcze kilka lat temu hasło prezentacji multimedialnej kojarzyło się wyłącznie z popularnym programem PowerPoint. Jednak konkurencja zadbała o to, aby skutecznie przypomnieć o swoim istnieniu. W 2009 roku powstał program Prezi, który chwilowo odciągnął uwagę od potentata prezentacji, oferując użytkownikom niespotykany dotąd układ mapy i efekt powiększenia, czyli Zoom. Microsoft nie pozwolił jednak na długą przerwę w dobrej passie i zniszczenie swojej, ciężko wypracowanej pozycji w świecie programów do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wprowadził on do PowerPoint omawiany efekt. W poniższym artykule przeanalizujemy, dlaczego PowerPoint odzyskał przewagę i nadal jest najpopularniejszym i najchętniej wykorzystywanym programem do przygotowywania prezentacji multimedialnych.

Czytaj dalej

Animacje w Power Point – rodzaje i właściwy dobór efektów


Animacje mogą kojarzyć się niektórym z bajkami animowanymi, inaczej kreskówkami. To wesoła analogia, która znajduje zastosowanie także w przypadku poważnych prezentacji biznesowych. Kto powiedział, że profesjonalizm musi być nudny? W przypadku prezentacji multimedialnych PowerPoint, animacje to efekty, które zwiększają dynamikę, a tym samym ożywiają przekaz. To niezmiernie ważne, ponieważ wiele osób ma tendencję do zalewania słuchaczy suchymi informacjami. Chcesz dowiedzieć się więcej o animacjach, ich rodzajach oraz efektach, które wywołują? Przeczytaj poniższy artykuł!

Czytaj dalej

prezentacje biznesowe

Fenomen multimedialnych prezentacji biznesowych


Multimedialne prezentacje biznesowe są bardzo ważnym aspektem w świecie interesów. O wartości prezentacji świadczy potencjalna nagroda, którą może być uznanie w oczach zespołu lub szefa, a także gratyfikacja finansowa. Często, to od jej powodzenia zależy podpisanie intratnego kontraktu lub wyczekiwany awans. W takiej sytuacji nikt nie chciałby być osobą, której prezentacja będzie oceniona jako przeciętna. Jak to się dzieje, że tak istotne prezentacje od których zależy dalsza kariera nie spełniają oczekiwań i są nudne? W jaki sposób można zagwarantować sukces swojemu wystąpieniu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!.

Czytaj dalej

Jak zapisać prezentację jako pokaz slajdów?

Jak zapisać prezentację jako pokaz slajdów?


Jeżeli przygotowałeś prezentację i chcesz uruchamiać ją od razu jako automatyczny pokaz slajdów, bez konieczności wchodzenia w tryb edycji w PowerPoint warto zapisać ją jako format PPSX. Rozwiązanie to jest wygodne gdy prezentację chcesz uruchomić na ekranie dotykowym, kiosku multimedialnym, lub w trakcie konferencji gdy chcesz od razu wyświetlić pierwszy slajd unikając pokazywania okna edycji programu PowerPoint. Format PPSX jest wskazany również gdy wysyłasz prezentację mailem i zależy ci na tym, by oglądający od razu uruchomił pokaz slajdów.

Czytaj dalej

Jak osadzić czcionki w PowerPoint

Jak osadzić czcionki w prezentacji PowerPoint?


Korzystanie z czcionek systemowych takich jak Arial, TimesNewRoman czy Calibri w prezentacji może być mało atrakcyjne dla odbiorcy. Dlatego warto używać innych, nietypowych czcionek, które bardzo dobrze wyglądają na ekranie komputera. W takim przypadku należy zadbać o to, by prezentacja poprawnie wyświetlała się na wszystkich wykorzystując osadzanie czcionek w PowerPoint.

Czytaj dalej

Rozmiar prezentacji

Jak zmniejszyć rozmiar prezentacji PowerPoint?


Większość obecnie dostępnych ekranów laptopów, monitorów, telewizorów czy rzutników pracuje w w rozdzielczości FullHD czyli 1920x1080px. Tworząc prezentację powinniśmy zadbać o to by zapewnić możliwie najlepszą jakość obrazu, bo słabej jakość grafiki mogą zepsuć cały efekt doskonale przygotowanej prezentacji. Cóż z tego, że merytorycznie prezentacja będzie na bardzo wysokim poziomie, jeżeli odbiorca nie będzie mógł zobaczyć szczegółów na użytych przez nas zdjęciach. Prezentacja nie wywrze odpowiedniego wrażenia na oglądającym i cały nasz wysiłek pójdzie na marne. Dlatego zawsze należy korzystać z grafik i zdjęć wysokiej jakości. W niektórych przypadkach, oprócz zachowania wysokiej jakości zdjęć musimy również zadbać o jak najmniejszy rozmiar prezentacji.

Czytaj dalej

Graficzne opracowanie prezentacji

Estetyka prezentacji Power Point i jej korzystny wpływ na odbiorców


Gdyby ktoś zapytał kogoś z nas, czy potrafi przygotować prezentację PowerPoint, z pewnością otrzymałby odpowiedź twierdzącą. Podstawowe umiejętności , które wykorzystujemy tworząc prezentacje multimedialne nabywamy już w szkole podstawowej. Jednak Power Point nieustannie się zmienia. Co więcej, zmieniają się także umiejętności koncentracji uwagi. Zastanówmy się, przez ile czasu jesteśmy w stanie chłonąć wiedzę w sposób ciągły i jaka forma przekazu najbardziej do nas przemawia. Wykorzystajmy tą wiedzę w tworzeniu swoich prezentacji multimedialnych PowerPoint. Przeanalizujmy poniższe treści i dowiedzmy się, jak poprawić estetykę prezentacji i po co to robić.

Czytaj dalej

Webinary i e-szkolenia a prezentacje multimedialne- maksymalnie wykorzystaj ich potencjał!


Pandemia koronawirusa spowodowała, że świat biznesu w jednej chwili przeniósł się do Internetu. Niepokój ogarnął szczególnie tych przedsiębiorców, którzy nigdy nie prowadzili interesów online. Jeśli odczuwasz lęk związany z przeniesieniem swojej działalności do strefy e-biznesu, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, czym są webinary i e-szkolenia, co mają wspólnego z prezentacjami multimedialnymi oraz jak pomogą Ci przetrwać w nowej rzeczywistości. Czytaj dalej

Google Slides

Google Slides jako alternatywa dla PowerPoint


Tworzenie prezentacji możemy realizować nie tylko w programie PowerPoint, ale również w innych aplikacjach, np. Prezi, Keynote, Canva, Impress czy Google Slides. W tym artykule opiszę główne funkcje i możliwości aplikacji Google do tworzenia prezentacji on-line.

Czytaj dalej