Prezentacja video

Prezentacje video – dla kogo? Czy warto?

Prezentacja video z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że obraz jest w stanie przekazać więcej niż tysiąc słów. Kto w szczególności powinien zainteresować się tą formą komunikacji? Czy warto postawić na video prezentacje?

Prezentacje video – dla kogo?

Video content marketing nabiera coraz większego znaczenia. Nie powinien być jednak kojarzony wyłącznie z typowymi spotami reklamowymi. Jego elementem są bowiem także prezentacje video. W porównaniu ze standardowymi filmami są tańsze w wykonaniu. Podobnie jednak jak one angażują odbiorcę. To dlatego cieszą się rosnącą popularnością.

Prezentacje video można wykorzystać praktycznie w każdej branży – spożywczej, odzieżowej, motoryzacyjnej, a nawet przemysłowej. Z powodzeniem można je wykorzystać na potrzeby wewnętrzne firmy, np. do przedstawienia nowego oprogramowania czy też wyjaśnienia personelowi toczących się w organizacji zmian.

Prezentacja video doskonale sprawdzi się również w komunikacji zewnętrznej. Pozwala bowiem zbudować emocjonalną więź z subskrybentami, a stąd już tylko krok, by stali się oni klientami. Dlaczego jeszcze warto postawić na prezentacje video?

Prezentacje video – dlaczego warto?

Dla przeciętnego użytkownika internetu krótki film jest zdecydowanie łatwiejszy w odbiorze niż tekst. Prezentacja video wzbogacona o profesjonalny komentarz lektora to najlepsza forma promocji firmy lub konkretnego produktu. Oglądanie wymaga bowiem mniej wysiłku niż czytanie. W efekcie potencjalny klient chętniej zapozna się z materiałem w formie prezentacji video.

Co więcej, za pomocą filmu można w przystępny sposób przybliżyć nawet skomplikowane parametry techniczne produktu lub z łatwością wyjaśnić jego działanie. Zgodnie z badaniami The State of Video Marketing (2019), aż 96 proc. użytkowników ogląda video, by szczegółowo zapoznać się z produktem. To dla Ciebie szansa na zwiększenie sprzedaży, a zarazem wyzwanie. Żeby bowiem prezentacja video zachęcała do zakupów, musi się w niej znaleźć język korzyści.

Zadbać należy także o to, aby serwowany klientom przekaz oddziaływał na ich emocje. Chociaż konsumenci lubią myśleć, że dokonują racjonalnych wyborów, tak naprawdę podczas zakupów kierują się emocjami. Warto to wykorzystać przy tworzeniu prezentacji video. Jeśli nie wiesz, jak skonstruować odpowiedni przekaz, zleć wykonanie filmu profesjonalistom. Zadbają oni nie tylko o treść, ale i atrakcyjność wizualną materiału. To bardzo ważne. Nikt bowiem nie udostępni filmu, który ma nieodpowiednią jakość.

Jakie jeszcze zalety mają prezentacje video?

Przy pomocy prezentacji video można nie tylko wypromować markę i zwiększyć sprzedaż, ale również stworzyć wizerunek eksperta w sieci. To dobra droga także do zwiększenia rozpoznawalności biznesu. Żeby zrealizować te cele, należy zadbać o to, aby materiały w formie wideo powinny systematycznie pojawiać się nie tylko na stronie internetowej, ale również w mediach społecznościowych. Facebook i Instagram dają spore pole do popisu. Umieszczane na nich filmy mają zdecydowanie większe zasięgi niż zwykłe posty.

Ciekawe prezentacje video to doskonały sposób na przyciągnięcie lojalnej publiki, która z chęcią wypróbuje pojawiające się nowości. Warunek jest jeden – tworzone treści muszą angażować odbiorców od pierwszej sekundy. Codziennie w sieci powstają tysiące filmików, które nie znajdują uznania. Czego więc potrzebujesz? Kreatywnej koncepcji, która wyróżni Cię na tle innych. Żeby zyskać przewagę konkurencyjną i zainteresowanie klientów, stworzenie prezentacji wideo warto zlecić specjalistom. Wówczas będziesz pewny profesjonalnych efektów.

Zaletą prezentacji video jest także to, że są chętniej rozpowszechniane przez użytkowników internetu niż artykuły. Stworzenie wysokiej jakości materiału jest jednak czasochłonne. Wymaga również większego nakładu finansowego. Niemniej gra jest warta tego wysiłku. Video content marketing jest bowiem coraz popularniejszy. Takiej szansy na rozwój biznesu nie można przegapić.

Potrzebujesz prezentacji? Skontaktuj się z nami!

Kontakt