Prezentacja multimedialna na jubileusz firmy – historia i osiągnięcia zawarte w pokazie slajdów

Jubileusz firmy to doskonała okazja, aby zaprezentować kontrahentom i pracownikom historię oraz osiągnięcia przedsiębiorstwa. W tym przypadku ważna jest nie tylko sama treść, ale również forma podania informacji. Szczególnie dobrze sprawdza się prezentacja multimedialna, która pozwala przedstawić nawet najbardziej zawiłe dane w przystępny dla odbiorców sposób. Jak zatem powinien wyglądać pokaz slajdów na jubileusz firmy?

Jubileuszowa prezentacja multimedialna – jak w atrakcyjnej formie uchwycić historię i osiągnięcia firmy?

Jednym z elementów, które często pojawiają się w przebiegu uroczystości związanych z jubileuszem firmy, jest prezentacja multimedialna. Pozwala ona nie tylko przedstawić historię i osiągnięcia przedsiębiorstwa, ale również wzmocnić wizerunek marki na rynku. Odpowiednio wykonana może nawet przyczynić się do wzrostu zainteresowania produktami lub usługami sygnowanymi logo firmy. Z tego względu warto poświęcić jej projektowi sporo uwagi.

Prezentacja multimedialna na jubileusz firmy powinna mieć indywidualny charakter. Dzięki temu nie tylko odda ducha działalności, ale również lepiej zapadnie w pamięć odbiorcom. Niezależnie od specyfiki biznesu warto, aby składała się ona z następujących części.

1. Wstęp.

Powinien zawierać logo firmy wraz z jej hasłem przewodnim i krótkim opisem obszaru działalności. Dzięki temu osoby, które po raz pierwszy mają styczność z przedsiębiorstwem, mogą szybko poznać najważniejsze informacje o nim.

2. Historia i osiągnięcia firmy.

Może być zaprezentowana w formie osi czasu, na której zostaną umieszczone kluczowe momenty i ważne wydarzenia, które miały miejsce w miarę rozwoju przedsiębiorstwa, takie jak:

  • założenie firmy i rozpoczęcie działalności,
  • zatrudnienie określonej liczby pracowników,
  • uzyskanie ważnej nagrody czy certyfikatu,
  • pozyskanie strategicznego partnera biznesowego,
  • zwiększenie produkcji, rozbudowa zakładu czy uruchomienie nowego oddziału.

Każda z ważnych dat, może być pokazana na odrębnym slajdzie i opatrzona odpowiednim zdjęciem lub ilustracją.

Informacje zawarte na osi czasu nie powinny być nadmiernie rozbudowane. Jeżeli dla ich zrozumienia konieczny jest komentarz, prelegent może zatrzymać pokaz slajdów i wytłumaczyć rangę danego wydarzenia. Jeśli prezentacja multimedialna jest przeznaczona do indywidualnego odczytu, warto wzbogacić ją o podkład lektorski, który uzupełni ważne informacje. Pozwoli to uniknąć ścian tekstu w pokazie slajdów, a co za tym idzie – zwiększy jego czytelność. Sprawi również, że prezentacja multimedialna lepiej zapadnie w pamięć odbiorcy.

3. Przyszłe cele i kierunki rozwoju.

Jubileusz firmy to doskonała okazja, aby nie tylko podsumować dotychczasową działalność firmy, ale również wskazać przyszłe cele i kierunki rozwoju. Powinny być one jasno i zwięźle sformułowane. Można je uzupełnić o powiązane tematycznie zdjęcia i grafiki, tak aby zyskały atrakcyjną oprawę wizualną.

4. Podziękowania.

Prezentacja multimedialna na jubileusz firmy może również zawierać specjalną sekcję podziękowań, np. dla jej wybitnych pracowników lub personelu w ogóle. Dzięki nim będzie stanowić element employer brandingu, czyli budowania wizerunku marki pracodawcy. Podziękowania warto zamieścić, jeśli prezentacja multimedialna jest tworzona na potrzeby wewnętrzne firmy.

Odpowiednio wykonana prezentacja multimedialna na jubileusz firmy sprawdzi się nie tylko podczas obchodów rocznicy funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, ale również na targach i konferencjach branżowych. Dzięki niej zarówno pracownicy, jak i klienci mogą lepiej poznać korzenie podmiotu i jej osiągnięcia, co wzmacnia zaufanie do marki i buduje jej pozytywny wizerunek.

Stworzenie efektownej prezentacji multimedialnej na jubileusz firmy wymaga doświadczenia i wiedzy z zakresu projektowania graficznego. Jest też praco- i czasochłonne. Nie musisz jednak borykać się z tym na własną rękę. Zadanie to możesz powierzyć nam. Tworząc jubileuszowe prezentacje multimedialne, korzystamy z różnych technologii. Dzięki temu nasze projekty są atrakcyjne w odbiorze i spełniają obrane cele biznesowe.

Potrzebujesz profesjonalnej prezentacji?

Skontaktuj się z nami!