Prezentacja multimedialna dla branży logistycznej – do czego najczęściej służy i co może zawierać?

Działasz w branży logistycznej i chcesz skuteczniej pozyskiwać klientów oraz lepiej zarządzać wizerunkiem firmy? Odpowiednio wykonana prezentacja multimedialna wesprze Cię w realizacji celów biznesowych. Sprawdź, do czego możesz wykorzystać pokaz slajdów i co warto w nim zawrzeć, działając w branży TSL?

Prezentacja multimedialna dla firmy z branży logistycznej – do czego może posłużyć?

Rosnąca konkurencja w branży TSL sprawia, że firmy logistyczne coraz usilniej zabiegają o klientów. Znaczenie ma nie tylko cena i jakość usług, ale również wrażenie, jakie dana marka wywołuje na odbiorcach, i czym wyróżnia się na tle konkurencji.

Doświadczenie, innowacyjność, błyskawiczna obsługa – te i inne elementy należy w odpowiedni sposób przedstawić potencjalnym klientom. Tu z pomocą przychodzi prezentacja multimedialna. Do czego możesz ją wykorzystać, jeśli prowadzisz firmę logistyczną?

 1. Pozyskiwanie klientów
  Odpowiednio wykonana prezentacja multimedialna stanowi doskonałe narzędzie sprzedażowe. Nie tylko w przystępny sposób przedstawi usługi świadczone przez Twoją firmę logistyczną, ale również skłoni klientów do nawiązania kontaktu. Wzbudzi w nich chęć skorzystania z prezentowanej oferty i pozwoli zapoczątkować współpracę.

  Prezentacja multimedialna może być – obok formularza zamówienia usług logistycznych lub transportowych i kalkulatora kosztów transportu – częścią pakietu materiałów, które będziesz w stanie w każdej chwili pokazać potencjalnemu klientowi, np. na tablecie lub telefonie. Ułatwi to zawieranie współprac, a jednocześnie podkreśli Twój profesjonalizm.

 2. Zwiększenie rozpoznawalności marki
  Prezentacja multimedialna może nie tylko sprzedawać, ale również zwiększać rozpoznawalność marki na rynku. Umieszczona na stronie internetowej firmy, w mediach społecznościowych lub na portalu branżowym sprawi, że Twoja marka łatwiej zapadnie w pamięć potencjalnym klientom. Zwłaszcza jeśli pokaz slajdów będzie zawierać elementy interaktywne, które oddziałują na wyobraźnię odbiorców.

  Odpowiednio wykonana prezentacja multimedialna ułatwia proces identyfikacji marki przez klientów i partnerów biznesowych. W efekcie – wraz z logo, sloganem, designem i stylem komunikacji firmy – pozwala stworzyć w umysłach konsumentów jej rozpoznawalną tożsamość. Pomaga również wyróżnić przedsiębiorstwo i świadczone przez nią usługi na tle konkurencji.

 3. Zarządzanie wizerunkiem firmy
  Prezentacja multimedialna stanowi jeden z elementów strategii wizerunkowej firmy. Odpowiednio wykonana nie tylko przedstawi historię przedsiębiorstwa i oferowane przez nie usługi, ale również podkreśli mniej namacalne aspekty, takie jak profesjonalizm, rzetelność, innowacyjność. W efekcie wykreuje pozytywne skojarzenia i emocje wobec marki.

Co powinna zawierać prezentacja multimedialna dla firmy z branży logistycznej?

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty określającej, co należy zawrzeć w prezentacji multimedialnej, aby odnieść sukces. Wiele zależy od celu pokazu slajdów. Jeżeli ma on służyć zwiększeniu liczby klientów, powinien koncentrować się na tym, w jaki sposób firma logistyczna rozwiązuje problemy swojej grupy docelowej. Może też zawierać krótki przegląd dokonań i zrealizowanych współprac. Dobrze, jeśli znajdą się w niej także rekomendacje od zadowolonych klientów.

Jeżeli prezentacja multimedialna jest tworzona na przykład na potrzeby webinaru i ma budować wizerunek eksperta w sektorze TSL, a zarazem mieć walor edukacyjny, należy w niej zawrzeć więcej treści branżowych niż marketingowych. Na wyobraźnię odbiorców szczególnie dobrze oddziałują infografiki i elementy interaktywne. Przyciągną one uwagę i sprawią, że odbiorcy lepiej zapamiętają nie tylko przedstawiony materiał, ale i samą markę.

Odpowiednio wykonana prezentacja multimedialna może wesprzeć firmę logistyczną w różnych działaniach. Pomoże pozyskać klientów, zwiększyć rozpoznawalność marki czy też zbudować wizerunek eksperta w sieci. Zależy Ci na tych efektach? Stworzenie prezentacji multimedialnej powierz ekspertom. Przygotujemy dla Twojej firmy profesjonalny pokaz slajdów, który ułatwi realizację obranych celów biznesowych.

Potrzebujesz profesjonalnej prezentacji?

Skontaktuj się z nami!