Prezentacja z lektorem

Prezentacja z lektorem – najważniejsze zalety

Nowoczesne formy przedstawiania informacji wzbudzają wśród odbiorców znacznie większe zainteresowanie niż statyczne obrazy i ściany tekstów. Tworząc prezentację, warto więc skorzystać z wszystkich nowinek, jakie do zaoferowania mają popularne programy, takie jak chociażby PowerPoint.

Doskonałym na to przykładem okaże się prezentacja z lektorem, czyli nagranym głosem, który pełni funkcję „przewodnika” po kolejnych slajdach. Tego typu prace bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie spotkać się z klientami bądź kontrahentami i osobiście omówić wybrany temat. Taka prezentacja PowerPoint ma jednak znacznie więcej zalet. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

Prezentacje z lektorem dają mnóstwo swobody w fazie projektowania

Dźwięk jest nagrywany podczas tworzenia kolejnych slajdów, dlatego może zostać niezwykle precyzyjnie dopasowany do tego, co się na nich znajduje. Wszystko odbywa się w dogodnych warunkach, dlatego nie musimy obawiać się tego, że coś pominiemy lub że odbiorcy nie usłyszą niektórych słów. Nagranie zawsze można podgłośnić i cofnąć, a także wykorzystać ponownie. Za każdym razem, gdy pojawi się konieczność przypomnienia pewnych danych bądź faktów.

Warto w tym miejscu podkreślić, że prezentacje z lektorem są przeważnie wykonywane na dwa sposoby:

  • prezentacje klikane – na wzór rozwiązań tradycyjnych, slajdy aktywują się dopiero po naciśnięciu przycisku myszy lub klawiatury,
  • prezentacje odtwarzane automatycznie – śmiało można przyrównać je do nagrań wideo. Wszystko wyświetla się bowiem od początku do końca. Oczywiście istnieje również możliwość zatrzymania prezentacji, a także jej cofnięcia bądź przewinięcia.

Przykład prezentacji z lektorem

Przystępna forma prezentacji z lektorem

Każdy, kto choć raz próbował coś przekazać za pośrednictwem prezentacji doskonale wie, że czasem trudno o utrzymanie należytej uwagi odbiorców. Wymaga to pewnych sztuczek oraz przygotowania odpowiedniego wystąpienia, które nie pozwoli im się nudzić.

W przypadku prezentacji z nagraniem głosowym staje się to znacznie łatwiejsze. Ruchome obrazy, podkład muzyczny i komentarz lektora oddziałuje na wszystkie zmysły, pobudzając koncentrację widza, który nie musi przy tym czytać tekstu ze slajdu. Obraz staje się wyłącznie uzupełnieniem całości. Nie bez znaczenia jest także to, że prezentacje PowerPoint w formie tego typu nagrań można odsłuchiwać kilkukrotnie, w dogodnych dla siebie warunkach.

Prezentacja z lektorem niczym reklama telewizyjna

Prezesi i pracownicy wyższego szczebla niemal codziennie mają kontakt z lepszymi bądź gorszymi prezentacjami. Z reguły tworzone są one przy użyciu standardowych, tradycyjnych rozwiązań i technik, przez co stają się po prostu nudne. W efekcie, prelegenci często miewają problemy z tym, aby to, co mówią, faktycznie trafiło do świadomości słuchaczy. Prezentacja z lektorem wydają się doskonałą odpowiedzią na tego typu trudności.

Krótki, kilkuminutowy materiał wideo to bardzo dobry sposób na przedstawienie firmy, produktu bądź nowej inwestycji. Bez konieczności organizowania długich spotkań i wyjaśniania każdej kwestii osobno. Prelegent nie musi martwić się tremą ani dotarciem do świadomości odbiorców. Prezentacja zrobi to za niego.

Przykład prezentacji z lektorem

Warto wspomnieć również o ważnej kwestii praktycznej. Takie nagranie w łatwy sposób możemy zamieścić w internecie (np. w serwisie YouTube) lub wysłać drogą e-mailową. Bez konieczności umawiania się w siedzibie firmy lub u klienta. W wolnym czasie zapozna się on z prezentacją, którą zawsze może mieć pod ręką.

Wszystkie powyższe kwestie sprawiają, że prezentacje z lektorem wydają się niezwykle atrakcyjnymi, nowoczesnymi materiałami, z których korzystać można na co dzień. Oczywiście nadal pozostaje kwestia ich odpowiedniego przygotowania. Tym jednak zająć mogą się specjaliści, czyli profesjonalne firmy, które oferują opracowanie prezentacji na dowolny temat.

Chcesz przygotować profesjonalną prezentację z lektorem? Skontaktuj się z nami!

Kontakt