interaktywne3dThumb

Prezentacja interaktywna

Najczęściej wykorzystywanym programem do tworzenia prezentacji multimedialnych bez wątpienia jest PowerPoint. co jednak zrobić gdy możliwości tego programu są niewystarczające, a efekt, który chcemy osiągnąć nie jest możliwy do realizacji?

W takim przypadku prezentację trzeba wykonać w bardziej zaawansowanym środowisku, które daje zdecydowanie większe możliwości.

Z powyższą sytuacją spotkaliśmy się przy okazji tworzenia prezentacji dla firmy Vastint. Jednym z głównych elementów prezentacji miał być interaktywny, trójwymiarowy widok budynków tworzących kompleks Businness Graden. Odbiorca prezentacji miał mieć możliwość samodzielnego obracania i przybliżania planu budynków oraz włączania i wyłączania charakterystycznych elementów. Do przygotowania takiego rozwiązania wykorzystaliśmy platformę Adobe Animate wraz z silnikiem Collada dla obiektów 3D. Trójwymiarowe modele budynków zostały przygotowane w 3DMax.

Prezentacja oprócz interaktywnych modeli 3D zawiera wiele innych ciekawych slajdów opisujących konkretne budynki i zalety całego kompleksu. Co ciekawe do zarządzania prezentacją stworzyliśmy panel administracyjny, zbliżony funkcjonalnościami do systemów CMS do zarządzania treściami na stronach internetowych. Dzięki temu pracownicy firmy Vastint mogą samodzielnie modyfikować i zmieniać prezentację dostosowując ją do bieżących potrzeb. W panelu administracyjnym mogą duplikować istniejące już prezentację, tworzyć nowe w oparciu o istniejące szablony slajdów, eksportować gotową prezentację oraz generować statystyczną wersję PDF gotową do wydruku, lub wysłania drogą mailową.

Przygotowane przez nas slajdy zawierają wiele elementów interaktywnych, pozwalających użytkownikowi na kliknięcie i wyświetlanie nowych treści i parametrów w ramach oglądanego slajdu. Prezentacja dostosowana jest do ekranów dotykowych wraz z obsługą gestów, i w połączeniu z wyświetlaniem jej na dużym, 65 calowym ekranie robi niesamowite wrażenie na oglądających.

Przykład ten pokazuje, że tworzenie prezentacji nie musi ograniczać się tylko do powszechnie znanych programów takich jak Power Point czy Keynote, ale zastosowanie wyższych technologii daje zdecydowanie większe możliwości.

Dowiedz się więcej o elementach 3D w prezentacji