caseSpomlek

Prezentacja handlowa – Spomlek

Prezentacja dla spółdzielni mleczarskiej Spomlek miała w krótkiej, kilkuminutowej formie przedstawić historię firmy i zakres jej działania.

W intro prezentacji wykorzystaliśmy efekt spadającej kropli mleka, co w jasny i bezpośredni sposób nawiązuje do działalności przedsiębiorstwa. Efekt ten jest umieszczony w prezentacji w formie kilkusekundowego ujęcia video. Z rozpryskującego się mleka wyłania się logo spółdzielni.

Motyw rozpryskującego się mleka został użyty w wielu miejscach prezentacji jako istotny element graficzny. Na tak przygotowanym tle prezentowane są kolejne treści i hasła pokazujące istotne dla firmy wartości i założenia.

Zdjęcia użyte w tle prezentacji zostały wprawione w delikatny ruch, co nadaje prezentacji płynności i dynamiki. Na kolejnych slajdach w formie graficznej mapy Polski przedstawione są oddziały spółdzielni. Dynamiczny wzrost przychodów w kolejnych latach przedstawiliśmy w formie wykresu nawiązującego do osi czasu (timeline-u). Taki ciekawy efekt lepiej obrazuje zmianę wartości w kolejnych upływających latach.

W prezentacji nie zabrakło również kluczowych dla spółdzielni produktów, takich jak sery dojrzewające Serenada. Spomlek dostarcza produkty nie tylko na terenie Polski ale na całym świecie, fakt ten zobrazowaliśmy trójwymiarową animacją kuli ziemskiej.

Prezentacja multimedialna została przygotowana w wersji klikalnej, gdzie użytkownik samodzielnie zmienia slajdy oraz liniowej odtwarzanej automatycznie od początku do końca. Ta druga forma jest wykorzystywana na targach branżowych, do wyświetlana na ekranach przy stoisku firmy. Prezentacja wyeksportowana do pliku video, może być zamieszczona on-line w internecie, co znacznie ułatwia i upraszcza jej dystrybucję do potencjalnych kontrahentów firmy.

Prezentacja została przygotowana w taki sposób, że wszystkie teksty oraz dane liczbowe wczytywane są z zewnętrznego pliku tekstowego, co ułatwia aktualizację i tworzenie kolejnych wersji językowych prezentacji.

Więcej o zarządzaniu treścią w prezentacjach