cmsDlaFlash

Zarządzanie treścią w prezentacji Flash

Największe możliwości tworzenia niepowtarzalnych prezentacji daje technologia Flash. Aby w pełni edytować prezentację, potrzebne jest jednak wyspecjalizowane oprogramowanie i profesjonalna wiedza z zakresu programowania w ActionScript. Zazwyczaj Zamawiający otrzymuje zamknięty dla edycji plik. To jest znaczne ograniczenie i utrudnienie dla Zamawiającego, gdyż z każdą zmianą treści i zawartości prezentacji musi zwrócić się do jej twórców.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, w artykule Konfiguracja prezentacji, pewnymi elementami i wybraną treścią prezentacji Flash można zarządzać za pomocą plików tekstowych. Jeżeli zamawiający nie potrzebuje w pełni zarządzać treścią, takie rozwiązanie jest wystarczające.


W wyjątkowych przypadkach, istnieje potrzeba pełnej konfiguracji slajdów, zdjęć oraz innych parametrów prezentacji. Wówczas z pomocą przychodzi przygotowany przez nas panel administracyjny do prezentacji Flash.

cms01

Po zalogowaniu się poprzez stronę www, zamawiający ma możliwość wglądu we wszystkie opracowane slajdy i szablony, może tworzyć wiele wersji danej prezentacji, ma wgląd w historię zmian, i dodatkowo może tworzyć wersję PDF do wydruku.

Jeżeli istnieje potrzeba tworzenia spersonalizowanych prezentacji dla konkretnego kontrahenta, to jest to idealne rozwiązanie.

Przykładowy scenariusz działań wygląda tak:

  1. W ramach prezentacji wzorcowej zostało opracowanych 100 slajdów.
  2. Przygotowując prezentację dla Klienta X, wybieramy np. 30 najistotniejszy slajdów, zmieniamy treści i logo Kontrahenta na slajdzie tytułowym.
  3. Pobieramy prezentację z serwera i przesyłamy ją do Kontrahenta.
  4. Gdy zachodzi potrzeba przygotowania prezentacji dla Klienta Y, w panelu administracyjnym tworzymy kopię wcześniej przygotowanej prezentacji, modyfikujemy slajd tytułowy wstawiając odpowiednie logo.
    W ten prosty sposób, bez specjalnej wiedzy i umiejętności możemy przygotować bardzo atrakcyjne i spersonalizowane prezentacje dla konkretnych partnerów biznesowych.

Dzięki opracowanym wcześniej szablonom, wszystkie animacje i efekty wizualne zostają zachowane, a w rękach administratora pozostaje tylko aktualizacja tekstów i zdjęć.

Dostęp do panelu administracyjnego może mieć klika osób, a każda z nich może mieć przydzielony inny poziom uprawnień.