Webinary i e-szkolenia a prezentacje multimedialne- maksymalnie wykorzystaj ich potencjał!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że świat biznesu w jednej chwili przeniósł się do Internetu. Niepokój ogarnął szczególnie tych przedsiębiorców, którzy nigdy nie prowadzili interesów online. Jeśli odczuwasz lęk związany z przeniesieniem swojej działalności do strefy e-biznesu, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, czym są webinary i e-szkolenia, co mają wspólnego z prezentacjami multimedialnymi oraz jak pomogą Ci przetrwać w nowej rzeczywistości.

Czym są tajemniczo brzmiące webinary?

Webinary to spotkania online prowadzone w czasie rzeczywistym. Mogą one mieć charakter informacyjny, edukacyjny oraz marketingowy. Podczas trwania webinarium wszyscy jego uczestnicy widzą się wzajemnie i się ze sobą komunikują. Webinary to bardzo wygodne narzędzie, które może być wykorzystane w celu przeprowadzenia wirtualnego szkolenia, spotkania z pracownikami lub jako element promocji firmy. Webinary to element content marketingu przedsiębiorstwa.

Najbardziej popularną formą wykorzystywaną przy prowadzeniu webinarów są prezentacje multimedialne, dlatego ważne jest aby były one ciekawe i dopasowane do docelowej grupy odbiorców. Poza prezentacjami multimedialnymi, prowadzący może udostępnić uczestnikom spotkania dowolne pliki do pobrania, co znacznie ułatwia pracę.

E-szkolenia, czyli wiedza na wyciągnięcie laptopa

Rozwój technologii wpłynął na pojawienie się nowych możliwości nauki. Edukacja poprzez platformy internetowe jest wygodna, elastyczna i dostępna dla wszystkich posiadających łącze internetowe. Wyróżnia się e-learning, służący do zdobywania wiedzy szkolnej i akademickiej oraz e-learning korporacyjny, podwyższający kompetencje pracowników. Szkolenia online umożliwiają zdobywanie wiedzy i odtwarzanie nagrań w dowolnym miejscu i czasie, dlatego są przyszłością nauki.

E-learning z wykorzystaniem programu Power Point

Popularny program do tworzenia prezentacji multimedialnych wciąż zaskakuje możliwościami. Czy wiesz, że z jego pomocą możesz nagrywać filmiki szkoleniowe? Podpowiemy, jak to zrobić.

Po otwarciu programu Power Point, z górnego paska zadań wybierz przycisk: ,,POKAZ SLAJDÓW”. Następnie naciśnij polecenie: ,,NAGRAJ POKAZ SLAJDÓW”. Można wybrać nagrywanie od początku lub od bieżącego slajdu. Po wyborze jednej z opcji, na ekranie wyświetli się wczytana prezentacja oraz w prawym, dolnym rogu podgląd kamery. Pomocną opcją jest dodawanie notatek do prezentacji w formie interaktywnego ekranu. Po zakończeniu pracy nad tworzeniem materiału do szkolenia, przy jego zapisie wystarczy wybrać format pliku, przykładowo plik video MPEG-4. Dzięki temu, Power Point przekonwertuje plik na film video.

Choć sama opcja tworzenia materiału jest dość prosta, pamiętaj, że bazą jest prawidłowo przygotowana prezentacja multimedialna Power Point.

Jeśli, chcesz wyróżnić się profesjonalizmem, zleć nam przygotowanie Twojej prezentacji! 

Korzyści dla przedsiębiorców korzystających z webinarów i e-szkoleń

Rok 2020 jest wyjątkowy, ponieważ przeniesienie biznesu do wirtualnego świata nie jest już wyborem, lecz koniecznością. Pomimo przymusu i przyspieszenia koniecznych zmian, warto pozostać otwartym na liczne zalety spotkań firmowych w Internecie. Należą do nich:

Koronawirus znacznie przyspieszył masową cyfryzację społeczeństwa. Z dnia na dzień, trzeba przeorganizować działanie firmy i przenieść jej funkcjonowanie do Internetu. Chociaż w sieci znajduje się wiele porad jak zrobić wszystko samemu, nie każdy ma na to czas oraz siły przerobowe. Jesteśmy po to, aby wyręczyć Cię w przygotowaniu fachowej prezentacji multimedialnej, która świetnie sprawdzi się również jako podkład do nowoczesnych webinarów i e-szkoleń.

Zaufaj firmie Tworzenie Prezentacji.pl i nie zwalniaj tempa rozwoju biznesu!