prezentacje medyczne

Prezentacja medyczna – szczególny rodzaj multimedialnego przekazu

Prezentacje multimedialne należą do najbardziej powszechnych form współczesnego przekazu masowego. Programy do tworzenia prezentacji multimedialnych pozwalają na amatorskie przygotowywanie rozmaitych wersji prezentacji. Istnieją jednak obszary, w których samodzielne stworzenie profesjonalnej prezentacji tematycznej nie jest pożądane. Przykładem jest szczególny rodzaj multimedialnego przekazu – prezentacja medyczna. Dowiedz się, dlaczego przy omawianym wariancie prezentacji, niezbędna jest pomoc specjalistów. Sprawdź jakie korzyści osiągniesz, decydując się na fachowo wykonaną, multimedialną prezentację medyczną.

Profesjonalizm kontra rozwiązania amatorskie prezentacji multimedialnej

Sektor medyczny należy do elitarnych dziedzin gospodarki. Konsekwencją prestiżu jest brak przyzwolenia na popełnianie błędów – każdy pomyłka może oznaczać utratę ludzkiego życia. Stawka jest więc bardzo wysoka. W związku z powyższym, wszelkie materiały edukacyjne muszą zostać rzeczowo przygotowane i atrakcyjne wizualnie. Nasi pracownicy wykonają fachową prezentację medyczną w jednym z programów: Power Point, Prezi lub Adobe Animate.

Amatorska prezentacja medyczna, bez dostępu do tworzonych pod dany temat grafik i animacji-  będzie przepełniona tekstem i nieczytelna. To sprawi, że po kilku minutach, słuchacze się znudzą i nie będą już przyswajali nowych informacji.

Nie narażaj firmy na straty, a lekarzy na niewiedzę – wybierz profesjonalną prezentację medyczną i zdobądź uwagę słuchaczy!

Zamów prezentację

Wykorzystanie multimedialnych prezentacji medycznych

Prezentacje medyczne, jako ściśle ukierunkowane formy przekazu są wykorzystywane przede wszystkim:

  • w trakcie spotkań przedstawicieli handlowych z lekarzami;
  • na eventach, sympozjach, konferencjach oraz szkoleniach dla sektora medycznego;
  • w e-detailingu, czyli komunikacji wirtualnej z pomocą prezentacji interaktywnych. Przedstawiona propozycja pozwala na obniżenie kosztów, związanych z działaniami komunikacji marketingowej. Elastyczność e-detailingu jest pożądaną cechą w permanentnym niedoczasie – lekarz może zapoznać się z treściami, wtedy kiedy będzie miał czas.

Kluczowe elementy prezentacji medycznej na konferencje i sympozja tematyczne

Prezentacja medyczna jest wyjątkowym typem prezentacji multimedialnej. Pomimo tego, jej budowaniu nie może zabraknąć pewnych istotnych zasad, które odnoszą się także do innych rodzajów prezentacji:

  • Na jednym slajdzie powinien znajdować się tylko jeden główny przekaz.
  • Umieszczanie na slajdach głównych haseł i istotnych sformułowań, zamiast całych akapitów tekstowych.
  • Odpowiednie proporcje w umieszczaniu na slajdach treści ważnych i uzupełniających.
  • Stosowanie ciemnego tła, w celu koncentracji uwagi na prowadzących wystąpienie prelegentach.
  • Przejrzystość slajdu wymaga zawarcia maksymalnie 6 elementów na jednym slajdzie.

Komponenty wyróżniające nasze prezentacje medyczne, czyli jak interesująco przedstawić skomplikowaną tematykę?

Zastosowanie powyższych zasad w praktyce nie jest łatwe. Szczególnie w sektorze medycznym, w którym opisy poszczególnych procedur, zabiegów, czy interakcji lekowych są długie i skomplikowane. Na prezentacji trzeba maksymalnie skrócić i uprościć przekaz. Dodatkowo, aby ułatwić zapamiętywanie powinno się jak najwięcej zobrazować. Nasi specjaliści tworzą prezentacje medyczne, zawierające specjalnie skonstruowane animacje, wizualizacje i elementy interaktywne. Długie opisy zastępujemy wizualizacją ludzkich organów, procesów fizjologicznych oraz chemicznych. Zaawansowane rozwiązania pozwalają nam na opracowanie specjalnych kalkulatorów, które pokazują dynamikę zmian dawek podawanego leku i innych parametrów czynnościowych organizmu. Aktywne schematy i obiekty 3D wraz z quizami pozwalają na systematyzację wiedzy.

Prezentacje medyczne z całą pewnością są wyjątkową formą multimedialnego przekazu. Sektor medyczny odpowiada za ludzkie zdrowie i życie, a to skutkuje ogromną odpowiedzialnością. W tego rodzaju prezentacjach nie można sobie pozwolić na błędy merytoryczne, które nie tylko świadczyłyby o braku kompetencji ale także mogłyby skutkować zagrożeniami życia pacjentów. Przekaz wiedzy medycznej jest zazwyczaj długi i skomplikowany. Jednak dzięki nowoczesnym możliwościom i umiejętnościom naszych grafików i programistów, nasza firma Tworzenie Prezentacji zamienia treści w ciekawy, dynamiczny i wartościowy przekaz wizualny.

Zamów u nas profesjonalną prezentację medyczną i nie obawiaj się więcej nudnych wystąpień!

Kontakt