caseCombiLitf

Prezentacja wózków widłowych

W intro do tej prezentacji przygotowaliśmy film animowany w technologii After Effects, który opowiada o historii firmy CombiLift. Przedstawiliśmy też główne cechy i zalety innowacyjnych wózków widłowych.

Tworząc szatę graficzną tej prezentacji nawiązaliśmy do charakteru firmy i omawianej tematyki czyli zastosowania wózków widłowych w przemyśle betoniarskim. Przy odsłanianiu zdjęć w prezentacji wykorzystaliśmy technikę dynamicznych, animowanych masek, co pozytywnie wpłynęło na atrakcyjność warstwy wizualnej. Prezentując kolejne maszyny również wykorzystaliśmy maski, tak by wyświetlone treści i teksty były wkomponowane w zdjęcia. Dzięki temu udało się osiągnąć efekt trójwymiarowości, perspektywy i przestrzeni. Dodatkowo produkty wyświetlane są w wersji kolorowej a tło zdjęcia w wersji czarno-białej co lepiej podkreśla prezentowaną maszynę.

Część zdjęć prezentowanych urządzeń umieściliśmy w nowej, nawiązującej do tematyki prezentacji scenografii, czyli na tle betonowej ściany. W tej części prezentacji przygotowaliśmy pseudo animacje obiektów 3D, pokazujące zakres ruchów i metody działania poszczególnych wózków. Oglądający może ręcznie, za pomocą kliknięcia prześledzić kolejne fazy ruchy podnoszenia i przemieszczania transportowanych obiektów.

Prezentacja produktów jest podzielona zgodnie z kategoriami ich zastosowania. W każdej kategorii użyliśmy też fragmentów filmowych prezentujących pracę urządzeń w rzeczywistym środowisku.

Wprowadzenie do prezentacji tak wielu różnych technik i rozwiązań wizualnych znacznie poprawiło jej atrakcyjność, a to zapewniło utrzymanie skupienia oglądającego.

Analogiczną prezentację przygotowaliśmy również dla przemysłu stalowego, gdzie wszystkie charakterystyczne elementy graficzne związane z produkcją elementów betonowych zostały zastąpione ich odpowiednikami z branży półfabrykatów stalowych.