Jak zapisać prezentację jako pokaz slajdów?

Jak zapisać prezentację jako pokaz slajdów?

Jeżeli przygotowałeś prezentację i chcesz uruchamiać ją od razu jako automatyczny pokaz slajdów, bez konieczności wchodzenia w tryb edycji w PowerPoint warto zapisać ją jako format PPSX. Rozwiązanie to jest wygodne gdy prezentację chcesz uruchomić na ekranie dotykowym, kiosku multimedialnym, lub w trakcie konferencji gdy chcesz od razu wyświetlić pierwszy slajd unikając pokazywania okna edycji programu PowerPoint. Format PPSX jest wskazany również gdy wysyłasz prezentację mailem i zależy ci na tym, by oglądający od razu uruchomił pokaz slajdów.

PPSX nie stanowi autonomicznego programu i do uruchomienia takiego pliku odbiorca i tak potrzebuje zainstalowanego programu PowerPoint.

Należy pamiętać o tym, iż zapisanie prezentacji jako pokaz slajdów nie chroni prezentacji przed niepożądaną jej edycją przez osoby trzecie. Aby zablokować możliwość edycji prezentacji, należy ja wyeksportować jako film lub format PDF. W tym drugim przepadku zostaną wyłączone wszystkie animacje, a slajdy zapisane będą jako kolejne strony. Plik PDF będzie miał mniejszy rozmiar w kliobajtach i będzie wygodny do przesyłania drogą mailową.

Jak zapisać prezentację jako pokaz slajdów?

  1. Przechodzimy do karty [Plik]

  1. Wybieramy opcję 'zapisz jako’ i następnie 'przeglądaj’

  1. Z dostępnych opcji wskazujemy 'Pokaz programu PowerPoint (*.ppsx)’

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w naszym

VIDEO KURSIE
POWERPOINT 2022


Kurs PowerPoint
2 komentarzy:
  1. MarlenaS
    MarlenaS says:

    Jestem właśnie w trakcie przygotowywania prezentacji multimedialnej i bardzo pomógł mi ten wpis. Macie może jakieś ciekawe szablony do prezentacji? Pozdrawiam.

Komentarze wyłączone