Metody tworzenia prezentacji

Najciekawsze metody tworzenia prezentacji multimedialnych

Tworzenie prezentacji multimedialnych to wymagające zadanie. Jak się jednak okazuje, można je realizować na wiele sposobów. Które z nich są najciekawsze? Jakie metody i kiedy wybrać, by cieszyć się znakomitymi efektami prac?

Sposób I – tworzenie prezentacji multimedialnej od zera

Większość osób rozpoczyna projektowanie prezentacji multimedialnej od zera. Wystarczy kliknąć zakładkę „Pusta prezentacja”, by stworzyć projekt od podstaw. Daje to pełnię kontroli nad całym procesem twórczym i pozwala dopasować kolorystykę, układ slajdów, zestaw czcionek czy też rodzaj przejść do indywidualnych upodobań.

Opcja ta wiąże się jednak z ogromem pracy, zwłaszcza jeśli tematyka wystąpienia jest zawiła, a w prezentacji multimedialnej trzeba zawrzeć jej esencję. Należy też liczyć się z ryzykiem, że stworzona kompozycja nie przypadnie do gustu publiczności. Z problemem tym borykają się zwłaszcza osoby, którym brak doświadczenia i poczucia estetyki.

Sposób II – tworzenie prezentacji multimedialnej przy użyciu szablonu

Żeby pokaz slajdów odniósł sukces, należy zadbać o wiele szczegółów. Spójność, czytelność i unikalność przekazu to zaledwie niewielki wycinek z całego zbioru kwestii przesądzających o ostatecznym odbiorze projektu. Nic więc dziwnego, że osoby bez doświadczenia najczęściej decydują się na wykonanie prezentacji multimedialnej od zera. Jednak wcale nie muszą tak postępować! Dlaczego?

Program PowerPoint oferuje bowiem wiele bezpłatnych szablonów, przy pomocy których da się stworzyć profesjonalną prezentację multimedialną. Użytkownik może wybierać z ponad setki motywów, które zachwycają szatą graficzną. To spójne, przyjemne w odbiorze propozycje, które z pewnością przypadną do gustu publiczności.

Niestety najpopularniejsze szablony zdążyły się już opatrzyć odbiorcom. Dlatego należy popracować nad ich unikalnością, np. wybierając odmienną paletę kolorów lub inny zestaw czcionek. Warto też dodać ciekawe grafiki, animacje i przejścia, aby urozmaicić projekt.

Sposób III – tworzenie prezentacji multimedialnych z Projektantem programu PowerPoint

Proces tworzenia prezentacji multimedialnej może wesprzeć Projektant PowerPoint. Jest to funkcja dostępna wyłącznie dla subskrybentów platformy Microsoft 365, która automatycznie generuje pomysły dotyczące tworzonego projektu, co pozwala ulepszyć wygląd slajdów. Dzięki temu pokaz jest atrakcyjniejszy w odbiorze.

Projektant PowerPoint:

  • wykrywa obrazy, tabele i wykresy na slajdzie i podpowiada, jak je rozmieścić, aby układ był spójny i atrakcyjny w odbiorze,
  • przekształca tekst (listę, oś czasu, proces) w czytelną grafikę,
  • w przypadku list punktowych sugeruje ikony, które mogą towarzyszyć punktowanym elementom,
  • wyszukuje ilustracje dla kluczowych terminów i przedstawia je w różnych układach,
  • rozpoznaje pismo odręczne i uwzględnia zapis w pomysłach dotyczących projektu.

Sugestie Projektanta PowerPoint to użyteczne wskazówki, które nie tylko pozwalają ulepszyć prezentację multimedialną pod względem wizualnym, ale również przyspieszają pracę nad nią. Dzięki temu może ona wyglądać profesjonalnie bez konieczności spędzania wielu godzin nad jej tworzeniem.

Sposób IV – tworzenie prezentacji multimedialnej przez specjalistów

Choć Projektant PowerPoint stanowi przydatne narzędzie, nie wyręczy Cię we wszystkim. Jeśli tego oczekujesz, zaprojektowanie prezentacji multimedialnej zleć specjalistom. Dysponują oni fachową wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, co pozwala im tworzyć profesjonalne pokazy slajdów, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również realizują stawiane przed nimi cele – informują, edukują, skłaniają do działania, sprzedają.

Każdy ze sposobów tworzenia prezentacji multimedialnych w Programie PowerPoint ma swoje zalety, wyzwania i ograniczenia. Żeby wybrać odpowiedni, należy dobrze przeanalizować własne potrzeby. Gdy dysponujesz wolnym czasem, możesz samodzielnie stworzyć pokaz slajdów, a jeśli nie – skorzystać z gotowego szablonu. Natomiast jeżeli zależy Ci na profesjonalnym efekcie, sięgnij po pomoc specjalistów.

Potrzebujesz profesjonalnej prezentacji?

Skontaktuj się z nami!