Co zrobić, żeby prezentacja multimedialna była bardziej profesjonalna?

Przed Tobą ważne wystąpienie. Chcesz dobrze przygotować się do niego, jednak nie wiesz, jak zaprojektować prezentację multimedialną, aby wyglądała bardziej profesjonalnie. Mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym stworzysz fachowy pokaz slajdów.

Tworzenie prezentacji multimedialnej – jak sprawić, aby pokaz slajdów wyglądał profesjonalnie?

Prezentacje multimedialne to nieodłączny element wielu wystąpień publicznych. Jak się jednak okazuje, mogą one działać zarówno na ich korzyść, jak i niekorzyść. Dlatego tak istotne jest ich odpowiednie zaprojektowanie. Bez wiedzy i umiejętności trudno jednak uzyskać profesjonalne efekty. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który przybliży Cię do sukcesu.

Oto wskazówki, których wdrożenie sprawi, że Twoja prezentacja będzie wyglądać bardziej profesjonalnie.

  1. Zanim zaczniesz projektować pokaz slajdów, stwórz skrypt

Prezentacja multimedialna musi mieć jasno określone cele. Wypisz je na kartce, a następnie ustal, co chcesz przekazać na początku wystąpienia, co w środku, a co na końcu, aby maksymalnie przybliżyć się do ich realizacji. Przeprowadź selekcję zgromadzonego materiału, a potem stwórz nagłówki robocze i pogrupuj je w taki sposób, aby opowiadały historię. Dzięki temu zaciekawisz odbiorców.

Skrypt sprawi, że Twoja prezentacja multimedialna będzie uporządkowana, spójna i zwięzła. Wyeliminuje też często spotykaną tendencję do tworzenia rozwlekłych pokazów slajdów, które zawierają szereg szczegółów i szybko nużą publiczność. Jeśli będziesz trzymać się stworzonej w ramach skryptu hierarchii informacji, łatwo wychwycisz to, co nie musi znaleźć się w prezentacji multimedialnej.

  1. Rozpocznij prezentację multimedialną z przytupem

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Już po kilku sekundach odbiorca jest w stanie ocenić, czy slajd tytułowy przypadł mu do gustu, czy nie. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoja prezentacja multimedialna była bardziej profesjonalna, poświęć więcej czasu niż zwykle na stworzenie dobrego początku.

Slajd tytułowy może pełnić nie tylko rolę informacyjną. Odpowiednio zaprojektowany zaciekawi odbiorców i sprawi, że będą chcieli dowiedzieć się więcej. Liczy się nie tylko szata graficzna, ale również treść. Przyciągnij uwagę publiczności mocnym stwierdzeniem, które uargumentujesz w prezentacji multimedialnej. Na przykład, pokaz slajdów przedstawiający zalety outsourcingu usług można zatytułować: „Jak mniej pracy sprawi, że zaczniesz zarabiać więcej?”.

Żeby stworzyć interesujący slajd początkowy, zastanów się, po co zgromadziła się Twoja publiczność, czego chce się dowiedzieć, jakie ma problemy i możliwości ich rozwiązania, a następnie wybierz to, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Na koniec sformułuj tytuł, który będzie przyciągał odbiorców.

  1. Postaw na prostotę

Rozbudowane możliwości programu PowerPoint często sprawiają, że pokusa stworzenia czegoś wyjątkowego jest naprawdę silna. Tymczasem siła tkwi w prostocie. Minimalistyczne pokazy slajdów są uznawane przez odbiorców za bardziej profesjonalne. Nie oznacza to jednak, że należy w zupełności zrezygnować z grafik, kolorów i efektów. Trzeba je jednak stosować z umiarem i konsekwentnie przez całą prezentację.

  1. Jedna myśl na jeden slajd

Dzięki zasadzie „jedna myśl na jeden slajd” unikniesz chaosu i przeładowania odbiorców informacjami. Sprawisz, że łatwiej przyswoją oni omawianą tematykę i zapamiętają to, co ważne. Jeśli w trakcie projektowania okaże się, że z powodu zastosowania tej rady prezentacja multimedialna niebezpiecznie się wydłuża, zweryfikuj materiał i usuń slajdy o mniejszym znaczeniu.

  1. Mniej tekstu, więcej elementów wizualnych

Elementy wizualne stanowią doskonałe narzędzia do przekazywania informacji. Łatwo bowiem zapadają w pamięć. Dlatego warto nimi zastąpić tekst, jeśli tylko jest to możliwe. Trzeba jednak pamiętać o ich uważnym doborze. Elementy wizualne mają bowiem wzmacniać przekaz, a nie odwracać od niego uwagę.

Dzięki powyższym wskazówkom nawet laik będzie w stanie zaprojektować bardziej profesjonalną prezentację. Jeśli jednak chcesz mieć gwarancję, że pokaz slajdów zostanie fachowo i rzetelnie przygotowany, skontaktuj się z nami, a stworzymy dla Ciebie profesjonalną kreację, która spełni wszystkie wymagania odbiorców.

Potrzebujesz profesjonalnej prezentacji?

Skontaktuj się z nami!
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *