caseSmigTrans

Prezentacja z podkładem lektorskim

Prezentacja firmy jest potrzebna każdemu przedsiębiorcy. dzięki niej w łatwy o przestępny sposób może przedstawić podstawowe informacje na temat swojej firmy potencjalnym kontrahentom.

Prezentacja taka powinna być maksymalnie atrakcyjna i swoim wyglądem oraz charakterem nawiązywać do działalności przedsiębiorstwa. Musi w zwięzły i szybki sposób opowiadać o firmie, gdyż należy pamiętać o tym, że odbiorca jest w stanie skupić swoją uwagę na około 2-3 minuty.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wzbogacenie prezentacji o komentarz lektora, który uwolni odbiorcę od konieczności czytania tekstu z ekranu. Na slajdzie powinny być podane tylko główne myśli i najistotniejsze hasła, podkreślające to o czym mówi lektor. Tworząc taką prezentację powinniśmy zawrzeć cały materiał na około 15 -20 slajdach.

Dla firmy ŚmigTrans przygotowaliśmy prezentację, która spełnia powyższe założenia. Główny motyw szaty graficznej stanowi niebieska linia łącząca wszystkie slajdy. Nawiązuje ona do drogi, którą poruszają się ciężarówki z transportem. Slajdy w sposób ciągły przesuwają z dołu do góry ekranu, co sprawia, że prezentacja stanowi jedną całość i nie ma się wrażenia podziału treści na oderwane fragmenty.

Na każdym slajdzie znajdują się zdjęcia pojazdów z floty firmy co w jasny sposób komunikuje odbiorcy czym zajmuje się przedsiębiorstwo. Prezentacja floty pojazdów pozwala pokazać wielkość i profesjonalizm firmy.

W kolejnych slajdach prezencji, przedstawione są główne korzyści współpracy z firmą. ŚmigTrans wciąż się rozwija i poszerza swoje kompetencje co zostało potwierdzone licznymi certyfikatami. Firma stawia też na ekologie inwestując w najnowsze pojazdy.

Prezentacja ta została wykonana w technologii Adobe Animate, a my kompleksowo zajęliśmy się jej realizacją, począwszy od przygotowania szaty graficznej, napisaniem tekstu i następnie nagraniem ścieżki lektorskiej i zaanimowaniem całej prezentacji.

Przykład ten pokazuje, że również firmy z sektora MŚP mogą pozwolić sobie na opracowanie profesjonalnej prezentacji w rozsądnym budżecie.