casePolonika

Polonika – Prezentacja Instytutu

Prezentacja PowerPoint, którą przygotowaliśmy dla Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą „Polonika” w pełni oddaje charakter tej instytucji.

Szata graficzna prezentacji została opracowana w taki sposób, by nowoczesne elementy graficzne łączyły się i wtapiały w oryginalne zdjęcia zabytkowych budowli. Wszystkie zdjęcia w prezentacji zostały graficznie obrobione, tak by zostało z nich wycięte tło i pozostał tylko główny obiekt fotografii. Dodatkowo większość zdjęć jest umieszczona w prezentacji w czarno-białej kolorystyce, co kontrastuje z intensywnym czerwonym kolorem akcentów graficznych. Czerwono-biała kolorystyka prezentacji nawiązuje do narodowego charakteru Instytutu.

Tworząc tą prezentację, chcieliśmy osiągnąć efekt trójwymiarowej przestrzeni, dlatego część elementów graficznych znajduje się przed zdjęciem a część za nim. Dodaje to dodatkowej głębi i przestrzeni w wyglądzie slajdu, a całość tworzy spójną kompozycję. Zdjęcia nie są oderwane od treści, lecz tworzą z nią jedną całość.

W warstwie animacji zastosowaliśmy opóźnienia pojawiania się elementów na slajdzie, co zwiększa wrażenie przestrzenności i perspektywy. W każdej animacji jest zastosowany efekt miękkiego wyhamowania ruchu, dzięki czemu animacje w prezentacji są bardziej płynne i przyjemne dla oka.

Prezentacja jest wykonana w programie PowerPoint, dzięki czemu pracownicy Instytutu samodzielne mogą aktualizować prezentację i wprowadzać zmiany w treści. Inne technologie wykonania takie jak Adobe Flash czy Prezi, wymagają już specjalistycznej wiedzy i oprogramowania, co ogranicza możliwość aktualizacji po stronie Klienta.

Treści w prezentacji opowiadają o działalności Instytutu, jego celach i programach badawczych.