caseSACI

Prezentacja interaktywna angażująca użytkownika

Tworząc prezentację dla SACI stanęliśmy przed wyzwaniem opracowania interaktywnych i responsywnych slajdów reagujących na zmiany treści w trakcie odtwarzania prezentacji.

Klientowi zależało na tym, by podczas spotkania u kontrahenta była możliwość wpisywania i zmiany danych liczbowych w czasie wyświetlania slajdów, i by ta zmiana była uwzględniona na kolejnych slajdach. Z pomocą przyszła nam platforma Adobe Animate, która daje możliwości programowania, a jednocześnie jest bardzo przyjazna przy tworzeniu prezentacji. Na jednym ze slajdów umieszczona jest tabelka, której istnieje możliwość wprowadzenia danych statystycznych o liczbie kibiców odwiedzających stadiony. Po wprowadzeniu tych informacji dane zostają przetworzone i na kolejnym slajdzie zaprezentowane w formie dynamicznego wykresu.

saciScr07
saciScr08

Opisana powyżej metoda może być stosowana w wielu innych interaktywnych elementach np. takich jak różnego rodzaju kalkulatory obliczeniowe, cenniki czy wyliczenia oszczędności i korzyści. Wprowadzenie interakcji do prezentacji z pewnością podnosi jej atrakcyjność, a odbiorca otrzymuje precyzyjne wyliczenia dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

W prezentacji zastosowaliśmy też plik konfiguracyjny umożliwiający zmianę i podstawienie graficznego logo odpowiedniego klubu piłkarskiego, co również zwiększa wrażenie spersonalizowanej oferty i prezentacji.

Tradycyjne formy prezentacji takie jak PowerPoint czy Prezi, nie dają powyższych możliwości.

Szata graficzna została przygotowana w oparciu o profesjonalne zdjęcia nawiązujące do piłkarskiej tematyki prezentacji. Slajdy tytułowe z dużymi nagłówkami wyraźnie oddzielają kolejne sekcje i rozdziały prezentacji. Pełnoekranowe fotografie odsłaniane są efektem dynamicznych masek, co podnosi atrakcyjność prezentacji. Dodatkowe elementy graficzne takie jak ikony również związane są z piłką nożną.