Prezentacja BHP

Prezentacja PowerPoint jako wsparcie w szkoleniu BHP – zalety i wyzwania

Szkolenie z zakresu BHP to istotny element przygotowania pracowników do wykonywania powierzonych im zadań. W jego ramach ekspert musi przekazać słuchaczom wiele istotnych informacji. Co zrobić, aby instruktaż zapadł w pamięć uczestnikom? Stworzyć intrygujący pokaz slajdów. Dlaczego prezentacja multimedialna wykonana w PowerPoint to doskonałe wsparcie w szkoleniu BHP?

Prezentacja multimedialna na szkoleniu BHP – dlaczego warto ją wykorzystać?

Na pracodawcy ciąży wiele obowiązków względem pracowników. Jednym z nich jest konieczność przeprowadzenia szkolenia BHP. Instruktaż nie powinien być jednak jedynie formalnością wynikającą z przepisów prawa, lecz realnym wsparciem dla pracowników. Dlatego tak istotne jest jego odpowiednie przygotowanie.

Szkolenie BHP to najczęściej rozbudowany instruktaż, w ramach którego ekspert ma do przekazania szereg istotnych informacji. Prezentacja multimedialna ułatwia to zadanie. Dlaczego warto ją wykorzystać podczas wystąpienia?

  1. Wsparcie dla pracowników. Szkolenie BHP podejmuje ważną i często trudną problematykę. Jej zrozumienie może być wymagające, zwłaszcza dla pracowników, którzy całkowicie zmieniają stanowisko pracy. Odpowiednio wykonana prezentacja multimedialna ułatwi słuchaczom przyswojenie nawet najbardziej zawiłych zagadnień z zakresu BHP.
  2. Wsparcie dla prelegenta. Wykorzystanie prezentacji podczas szkolenia BHP daje pewność, że prelegent nie przeoczy żadnej ważnej kwestii.
  3. Profesjonalny wizerunek. Prezentacje multimedialne na dobre wpisały się w branżę szkoleniową. W efekcie wystąpienie, które nie zawiera pokazu slajdów, może zostać uznane za mniej profesjonalne, co negatywnie wpłynie na wizerunek firmy szkoleniowej.

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w przeprowadzaniu szkoleń BHP. Niezależnie od tego, czy instruktaże odbywają się stacjonarnie, np. w zakładzie pracy, czy też poprzez platformę e-learningową, wzbogacenie ich o oryginalne i ciekawe slajdy  może być dla firmy szkoleniowej źródłem przewagi konkurencyjnej. Marketingowa rola dobrze wykonanej prezentacji jest w tym przypadku nie do przecenienia.

Tworzenie prezentacji multimedialnej na szkolenie BHP – elementy, które koniecznie muszą się w niej znaleźć?

Prezentacja multimedialna będzie stanowić użyteczne wsparcie podczas szkolenia BHP, o ile zostanie odpowiednio przygotowana. Czego nie może w niej zabraknąć? Oto elementy, bez których pokaz slajdów wykonany na potrzeby instruktażu BHP nie zrealizuje swoich celów:

  • materiały wizualne – nie tylko urozmaicają prezentację multimedialną, ale również ułatwiają przyswojenie zagadnień z zakresu BHP. To wszelkiego rodzaju zdjęcia, infografiki, wykresy i tabele, które korespondują z omawianą tematyką,
  • wypunktowania – dzielą treść na łatwo przyswajalne bloki, pozwalają uniknąć ścian tekstu, które są trudne w odbiorze.
  • pytania testowe i quizy – pozwalają słuchaczom zweryfikować przyswojoną wiedzę, a także służą utrzymaniu skupienia i uwagi uczestników.

Dlaczego warto zlecić wykonanie prezentacji multimedialnej na szkolenie BHP specjalistom?

Wykonanie prezentacji multimedialnej na szkolenie BHP to wymagające zadanie. Trudne i ważne treści należy bowiem podać w lekkostrawnej formie, która nie przytłoczy pracowników, a będzie stanowić dla nich źródło użytecznych wskazówek. Stworzenie profesjonalnego pokazu slajdów warto zlecić specjalistom, a dzięki temu:

  1. Otrzymasz atrakcyjną prezentację multimedialną, zawierającą cały zakres tematyczny szkolenia BHP, którą samodzielnie sterujesz, dopasowując tempo pokazu do prowadzonej narracji.
  2. W zależności od potrzeb i profilu działalności przedsiębiorstwa, możesz modyfikować zakres gotowej prezentacji multimedialnej, ukrywając w niej slajdy, które nie pasują do wystąpienia, i dodając własne.
  3. Pokaz slajdów wykonany przez profesjonalistów nie tylko służy słuchaczom, ale również realizuje cele marketingowe. Pozycjonuje Cię bowiem jako eksperta, który rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Prezentacja multimedialna ułatwia słuchaczom przyswajanie informacji i daje gwarancję, że prelegent nie przeoczy żadnej istotnej informacji. Nic więc dziwnego, że jest coraz chętniej wykorzystywana przez instruktorów w ramach szkoleń BHP. Odpowiednio wykonana skupia uwagę pracowników. W efekcie mają oni poczucie dobrze spędzonego czasu.

Potrzebujesz profesjonalnej prezentacji?

Skontaktuj się z nami!

Zobacz przykład prezentacji BHP