caseNiwa

Grafika w prezentacji multimedialnej

Codziennie na całym świecie tworzonych kilkadziesiąt tysięcy prezentacji, co zrobić by Twoja prezentacja wyróżniała się spośród nich wszystkich? Odpowiedzą jest nietuzinkowa grafika w prezentacji, bo tylko w ten sposób możemy zagwarantować, iż prezentacja zapadnie w pamięć oglądającym.

Pracownik biurowy może samodzielnie przygotować prezentację w Power Point, ale zazwyczaj nie ma odpowiedniego doświadczenia w tworzeniu grafiki. Dlatego realizację profesjonalnej prezentacji należy zlecić firmie zajmującej się takimi opracowaniami zawodowo. Kreatywne podejście i znajomość trendów ułatwia przygotowanie właściwej koncepcji oraz gwarancję, że grafika w prezentacji będzie na najwyższym poziomie. Ponadto do tworzenia zaawansowanej prezentacji nie wystarczy sam Power Point, potrzebne są dodatkowe narzędzia, takiej jak Photoshop czy Illustrator.

Tworząc grafikę do prezentacji dla firmy Niwa, główne treści chcieliśmy osadzić w nietypowej scenografii, która nada prezentacji głębszego wymiaru i przestrzeni. Płynące w tle chmury wprowadzają dodatkowy ruch, a jednocześnie nie odwracają uwagi od przekazywanych informacji.

Na kolejnych slajdach zastosowaliśmy ważne dla tej branży elementy graficzne, takie jak instalacje z rur, co w jasny sposób komunikuje obszar działalności firmy. W prezentacji przedstawiliśmy też wiele gotowych realizacji zbiorników i instalacji technicznych.

Prezentacja może być odtwarzana w sposób automatyczny, jako jedna animacja, lub ręcznie zmieniając slajd po slajdzie. Pozwala to osobie prezentującej na dodatkowy komentarz do wyświetlanych treści.

Taka forma prezentacji z pewnością jest ciekawsza niż standardowe, statyczne slajdy Power Point.

Bazując na istniejącej już prezentacji Adobe Animate, przygotowaliśmy również wersję prezentacji w Prezi.