Czego możesz nauczyć się na szkoleniu z tworzenia prezentacji multimedialnych?

Projektowania prezentacji multimedialnych można się z powodzeniem nauczyć. Żeby efekty prac zachwycały, wiedzę, umiejętności i inspirację warto czerpać od najlepszych. Jednym z najlepszych źródeł użytecznego know-how jest profesjonalne szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnych. Czego można się na nim nauczyć? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu?

Szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnej – czego uczy?

Prezentacje multimedialne pełnią wiele funkcji – stanowią wsparcie dla prelegenta, ułatwiają odbiorcom zrozumienie omawianej tematyki, przyciągają ich uwagę i nakłaniają do działania. Nic więc dziwnego, że są chętnie wykorzystywane podczas wszelakich wystąpień. Żeby jednak pokaz slajdów realizował zakładane cele, musi zostać odpowiednio zaprojektowany. Wiedzę i niezbędne umiejętności z zakresu tworzenia prezentacji multimedialnych można nabyć na profesjonalnym kursie.

Dostępne na rynku szkolenia odbywają się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online. Ta druga opcja jest o tyle korzystniejsza, iż pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy oraz daje swobodę wyboru miejsca i pory nauki – uczysz się, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Forma kursu nie jest jednak najważniejsza. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na program. Co koniecznie powinno się w nim znaleźć?

1. Zagadnienia dotyczące obsługi programu PowerPoint

Microsoft PowerPoint to jeden z najczęściej wykorzystywanych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych. Mogłoby się więc wydawać, że większość osób dobrze go zna. Tymczasem okazuje się, że świadomość możliwości, jakie daje oprogramowanie, jest dosyć nikła. W efekcie projektowane pokazy slajdów nie wprowadzają nic odkrywczego i są podobne do siebie. Nie oznacza to jednak, że jest się skazanym na sztampę.

Dzięki uczestnictwu w odpowiednio skonstruowanym szkoleniu nie tylko poznasz najważniejsze funkcje programu PowerPoint, ale również triki ekspertów i niestandardowe narzędzia. W efekcie przyspieszysz pracę nad pokazami slajdów i nauczysz się tworzyć intrygujące prezentacje multimedialne.

2. Najważniejsze zasady tworzenia prezentacji multimedialnej

Istnieją różne zasady i wskazówki podpowiadające, jak projektować atrakcyjne prezentacje multimedialne. Odpowiednio skonstruowane szkolenie wypunktuje i wyjaśni najważniejsze. W efekcie nauczysz się m.in.:

  • jak zadbać o właściwe proporcje tekstu i elementów graficznych na slajdzie,
  • jak wybrać i dostosowywać kolorystykę prezentacji multimedialnej do zakładanych celów prezentacji multimedialnej i audytorium,
  • jak hierarchizować informacje,
  • jak wybierać grafiki i tworzyć atrakcyjne wykresy oraz tabele,
  • jak wykorzystywać przejścia i schematy animacji, jak łączyć efekty i animować poszczególne elementy slajdu,
  • jak wstawiać nagrania i efekty dźwiękowe,
  • jak tworzyć własne wzorce slajdów.

3. Najnowsze trendy w projektowaniu pokazów slajdów

Bez znajomości trendów w projektowaniu graficznym trudno mówić o tworzeniu estetycznych i atrakcyjnych w odbiorze prezentacji multimedialnych. Odpowiednio skonstruowane szkolenie podpowie, co jest na czasie. Wskaże również uniwersalne i ponadczasowe trendy graficzne, które zawsze się sprawdzają.

Nie tylko program – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia z tworzenia prezentacji multimedialnych?

Żeby szkolenie z tworzenia prezentacji multimedialnych było owocne, warto przyjrzeć się jego formie. Teoria jest ważna. Dlatego nie może jej zabraknąć w programie kursu. Niemniej w znacznej mierze powinien on być prowadzony metodą warsztatową. Dzięki temu uczestnicy będą mogli od razu w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności. W szkoleniu powinny znaleźć się również study cases. Studia przypadków ułatwią zrozumienie zawiłych wątków związanych z projektowaniem pokazów slajdów.

Tworzenie prezentacji multimedialnych zwłaszcza na początku może stwarzać wiele trudności. Zamiast więc eksperymentować, warto od razu zdecydować się na profesjonalne szkolenie. Dzięki niemu poznasz najważniejsze zasady projektowania pokazów slajdów i triki ekspertów. Unikniesz też błędów typowych dla laików.

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w naszym

VIDEO KURSIE
POWERPOINT 2022


Kurs PowerPoint