caseIngos

Prezentacja Mobivation CEE Innovation Festival

Prezentacja na konferencję „Mobivation CEE Innovation Festival”, dotyczyła najnowszych technologii i rozwiązań mobilnych i dlatego jej szata graficzna musiał być nowoczesna i nawiązywać do technologicznych trendów.

W prezentacji zadecydowaliśmy się na zastosowanie dodatkowych wizualnych elementów graficznych, takich jak animacje logo w After Effects, co przyczyniło się do zwiększania atrakcyjności przygotowanych slajdów. Takie zaawansowane animacje nadają prezentacji nowoczesnego charakteru i przykuwają uwagę odbiorców. Dodatkowo już na samych slajdach prezentacji przygotowaliśmy drobne akcenty i animacje w tle co nadaje wyjątkowej dynamiki i podnosi jakość tworzonej prezentacji. Elementy te poprawiają wygląd i odróżniają prezentację od typowej, statycznej prezentacji w PowerPoint.

Opracowanie tej prezentacji multimedialnej w programie Adobe Animate, dało nam większą swobodę i możliwości w tworzeniu bardziej zaawansowanych animacji i efektów wizualnych. Na slajdzie otwierającym prezentację, zaraz po animacji logo, przygotowaliśmy grafikę nawiązującą do przeziernych ekranów HUD czy hologramów występujących w filmach Sci-Fi.

Dynamicznie tworzone wykresy w prezentacji, oraz zastosowane tkz. „countery” (liczniki) zwracają uwagę odbiorcy i skupiają ją na najistotniejszych treściach slajdu. W prezentacji multimedialnej użyliśmy nowoczesnych zdjęć i wizualizacji podkreślających omawianą tematykę.

W prezentacji omawiane są zagadnienia związane z tematem rozwoju innowacyjności w Polsce. Przedstawione są cele stworzenia spójnej platformy do wspierania innowacji i innowacyjności oraz założenia programu Mobivation CEE Innovation Festival propagującego rozwój nowych technologii. Instytut Innowacyjna Gospodarka przeprowadził szereg badań związanych w problemami innowacyjności, których wyniki są przedstawione w tej prezentacji. Na kolejnych slajdach prezentowane są technologiczne rozwiązania, urządzenia i wynalazki mające wpływ na nasze codzienne życie.