Prezentacja CoBouw


Prezentacje multimedialne to nie tylko Power Point. Istnieje wiele innych programów do tworzenia prezentacji, które dają większe możliwości niż wspomniany wcześniej Power Point.

Jednym z takich rozwiązań jest Adobe Animate, który integruje w sobie narzędzia do rysowania, animacji oraz programowania. Dzięki temu możliwości są prawie nie ograniczone.

Dla firmy CoBouw przygotowaliśmy nietypową prezentację opartą o materiał video. Część animacji została wykonana w programie After Effects, a następnie zaimportowana do Adobe Animate. Na osadzonym w prezentacji materiale video wyświetlane właściwe teksty z prezentacji, które mogą być edytowane przez zewnętrzny plik tekstowy. Daje to większą elastyczność i swobodę w dostosowywaniu prezentacji do bieżących potrzeb. Wiele innych elementów również została tak przygotowana, by można było jest edytować i zmieniać bez potrzeby uruchamiania programu do tworzenia prezentacji. Plany i wizualizacje budynków wczytywane są z zewnętrznego katalogu i mogą być zmieniane przy kolejnych wyświetleniach prezentacji.

Wdrożone tu rozwiązania umożliwiają firmie CoBouw szybkie dostosowywanie prezentacji dla kolejnych Klientów i kontrahentów, a możliwość edycji tekstów ułatwia tworzenie prezentacji w innych wersjach językowych.

W prezentacji zastosowaliśmy dynamiczny podkład muzyczny pasujący do tempa przygotowanych animacji. Na początku i na końcu prezentacji wykonaliśmy animację logo w programie 3D. Prezentacja ma formę liniową, czyli slajdy odtwarzane są automatycznie jeden po drugim, tworząc w ten sposób ciągłą animację.

Przykład ten pokazuje, że prezentacja to nie tylko statyczne slajdy w tekstem, ale również bardziej zaawansowane rozwiązania wykorzystujące materiał video i animację 3D.

wróć